Instagram Fotoğraf İndirme – Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıkça WordPress ve SEO ile ilgili içerikler paylaştığımı fark ettim. Bunlara bir dur demek adına yeni bir kategori ile karşınızdayım. Nasıl Yapılır? kategorisinin ilk içeriği olarak Instagram Fotoğraf İndirme olayına el attım. Bu yazımda instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır, elimden geldiğince anlatacağım.

Neden Instagram Görsellerini İndirmek İsteriz?

Açıkçası ben çok fazla ihtiyaç duymadım ama biraz araştırıp üstüne fikir ortaya atınca birkaç sebep kafamda oluştu. Genelde ekran görüntüsünü alarak bu işi rahatlıkla çözebiliriz fakat kırpma vs. uğraşmak istemiyorsak direkt olarak fotoğrafları indirmek daha kolay olacaktır.

SAYFANIZDA PAYLAŞMAK İÇİN

(Ç)alıntı olarak düşünülse de başka bir sayfada gördüğünüz, beğendiğiniz bir gönderiyi kendi hesabınızda da yayınlamak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ekran görüntüsü alıp uğraşmak yerine direkt beğendiğiniz gönderiyi ya da videoyu indirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

ARŞİVİNİZDE DEĞERLENDİRMEK İÇİN

Bir örnek ile bu seçeneği anlatmak daha mantıklı olacak. Örneğin doğa fotoğraflarını seven bir insansınız ve beğendiğiniz doğa fotoğraflarını ise bir arşiv yaparak, şehir – bölge – kim fotoğrafladı gibi kayıtlar da tutuyorsunuz. Hal böyle olunca, insta üzerinden gördüklerinizi de kaydetme ihtiyacı duyarsınız.

INSTAGRAM KULLANMAYAN BİRİNE GÖNDERMEK İÇİN

Yakın arkadaşınız sosyal medyayı kullanmıyor fakat ona beğendiğiniz bir görseli de gönderme niyetindesiniz. Screenshot ile bunu halledebilirsiniz fakat biraz daha özenerek, kaliteli bir paylaşım istiyorsanız öncelikle atacağınız nesneyi güzel bir şekilde indirmelisiniz.

OKUMALISIN!  Facebook Saat Dilimi Değiştirme - Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf – Video İndirme Nasıl Yapılır?

  • https://downloadgram.com/ adresini açın.
  • En üstte bulunan link kısmına kaydetmek istediğiniz gönderinin linkini yapıştırın.
  • “Download” butonuna basmanız dahilinde işlemler yapılacaktır.

Eğer gönderi linkini bilmiyorsanız instagram uygulamasını açıp gönderinin sağ üstünde bulunan 3 noktaya tıklayarak “Bağlantıyı Kopyala” diyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir