Instagram Geçici Engellendin Sorunu Çözümü – Nasıl Yapılır?

Ünlüler ya da yakın çevresindeki kişileri takip ederek, paylaşmış oldukları hikâye ya da fotoğrafları gören instagram kullanıcıları, son zamanlarda instagram geçici engellendin sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.  Günümüzde eski yıllardaki fotoğraf albümlerinin sanal ortamda saklanması platformu olarak görülen Instagram’da yaşanan bu durum, çoğu kullanıcının canını sıkmaktadır. Aktif olarak Instagram’ı kullanan kişiler, bu sorunun neden kaynaklı olduğunu ve çözümünün nasıl olduğunu merak etmektedir. Daha çok belirli bir takip etme sayısına göre kriter belirlemiş olan sosyal medya, bu sayının aşılması durumunda hem takip eden kullanıcı, hem de diğer kullanıcıların güvenliği için bu özelliği aktif etmektedir.

Geçici Engellendin Sorunu Nasıl Çözülür?

Kötü niyetli kişilerin mümkün oldukça engellenmesi için çalışan sosyal medya platformları arasında yer alan sosyal ağ, genel olarak bir kullanıcının gün içerisinde en fazla 10 kişiyi takip etmesini istemektedir. Ancak daha fazla takipçiye ulaşmak isteyen kişiler, bu sınırı aşması durumunda ortaya çıkan geçici engellendin sorunu, belirli süre içerisinde kullanıcının yorum yapmasına, takip etmesine ya da takipten çıkarmasına izin vermemektedir. Bahsedilen sorunun çözümü ise kullanıcıların elinde değildir. Yani engellendin mesajını gören kullanıcıların, belirli süre için beklemesi gerekmektedir. Bu süre sonucunda yeniden hesabınızı aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Geçici Engellendin Yazısı Almamak İçin Neler Yapılmalı?

Çeşitli kısıtlamalara yol açan instagram geçici engellendin yazısı ile karşılaşmamak için yapmanız gereken adımlar oldukça basittir.

  • Çok sık beğeni yapmamak ve yapılacaksa da bunu farklı sürelerde yapmak gerekir.
  • Gün içerisinde fazla kişiyi takip etmemek ya da takipten çıkarmamak doğru bir yöntemdir.
  • Diğer kullanıcılara sık şekilde yorum yapmamanız gerekir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir