Instagram Hikayesini Otomatik Kaydetme – Nasıl Yapılır?

Fotoğraf paylaşımlarının yapıldığı en kaliteli ve üyesi bulunan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, bunların dışında son yapılan yenilik ve güncellemeler ile birlikte daha farklı paylaşımlar yapabilmemize imkân tanımıştır. Canlı yayın yapabilmemizi sağlayan Instagram, bunun dışında video paylaşımı ve hikâye paylaşımı yapabilmemizi de mümkün kılmaktadır. Yaklaşık olarak 250 milyondan fazla kullanıcı bulunan platform için instagram hikâyesini otomatik kaydetme konusu da kullanıcılar tarafından ciddi anlamda merak konusu olmaktadır.

Instagram Hikâye Kaydetme Nasıl Yapılır?

Daha çok platonik sevgililerin sıkça tercih etmiş olduğu story paylaşımları, otomatik olarak silinmesi sebebi ile kullanıcılara bazı zorluklar yaşatmaktadır. Kolay yoldan instagram hikâye kaydetme seçeneğine ulaşmak için izlemeniz gereken basit işlemler bulunmakta ve bu adımları doğru uygulamanız durumunda, hikâyeleri kaydetmeniz sağlanmaktadır. Yapmanız gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • Öncelikle Ayarlar kısmına gelin.
  • Daha sonra Hikaye Ayarları seçeneğine gelin.
  • Son olarak açılan sayfanın en altındaki Paylaşılan Fotoğrafları Kaydet seçeneğini işaretleyin.

Instagram Hikâyeleri Nedir?

IG kullanıcılarının gün içerisinde fotoğraf ya da video paylaşımlarına instagram hikayeleri diğer bir adı ile story denmektedir. Ancak yapılan bu hikâye paylaşımları yalnızca 24 saat durmakta ve 24 saatlik süre sonunda otomatik olarak hesaplardan silinmektedir. Bu durumda paylaşılan video ya da fotoğrafları silinmeden görmek isteyen kişiler, çeşitli yollara başvurmakta ve hikâyeleri kaydetmek istemektedir. Ancak kullanıcıların ayarlar kısmından yapacak oldukları kısa bir yöntem, hikâyelerin galerilere sorunsuz olarak kaydedilmesini sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir