Instagram ile İlgili Bilinmesi Gereken Bazı Durumlar

Sosyal medyanın devi konumunda olan Facebook, birkaç sene önce birçok sosyal medya ağını bünyesine katmış ve bunların gelişmekte olanları üzerine yoğunlaşmıştır. Instagram da bu ağların başında gelmekte. Facebook satın aldıktan sonra iyiden iyiye gelişen ve bir anda dünyanın en çok kullanılanları arasında ilk sıralara yerleşen bu sosyal medya servisini günümüzde yüz milyonlarca kişi aktif olarak kullanıyor. Fakat bazen Instagram ile ilgili sorunlar yaşayabiliyoruz, sıkça karşılaşmadığımız için de nasıl yapıldığını bilmiyoruz. Bu yazımda birkaç konuya değineceğim.

Instagram Şikayet Etme

Milyonlarca kişinin kullanmasından dolayı kimi zaman rahatsız olduğumuz durumlar ile karşılaşabilir ya da dolandırıcılık / hesap çalma gibi aktivitelerin mağduru olabiliriz. Bu gibi hususlarda ise Instagram şikayet etme olayından faydalanırız. Peki ne sebeple bunu yapar, ve nasıl yaparız?

  • Sizin Fotoğraflarınızın Kullanıldığı Fake Hesaplar

Sırf organik bir hesap olarak görünsün diye başkalarının fotoğraflarını kullanan fake hesaplar mevcuttur. Kimi zaman takipçi sayılarını arttırmak için bile bu eyleme başvurabilirler. Eğer böyle bir kullanıcı ile karşılaştıysanız Instagram şikayet etme özelliğinden faydalanmak isteyebilirsiniz.

  • Kural İhlali Olan Gönderiler

Karşınıza gelen bir gönderi sizi rahatsız etmiş olabilir. Bu tip gönderilerin platformda yer almasını, başkalarının görmesini istemiyorsanız yine reportlama sistemini kullanmanız gerekebilir. Birden fazla kişinin yaptığı bu eylem sonucunda gönderi veya kullanıcı yasaklanacaktır. Ayrıca bildiriminiz yetkililer tarafından incelenecektir.

  • Hesabınız Çalınmış ise

Hesap güvenliğinizi doğru sağlayamamış veya birkaç olaydan dolayı şifreniz başkalarının eline geçmişse, hesabınızı çalma ihtimalleri yüksektir. Eğer hesabınız çalınmışsa yine Instagram şikayet etme özelliği kullanılarak en azından çalınan hesabın kapanması sağlanabilir. Siz de bu süreçte yeni bir profil ile devam edebilirsiniz.

Instagram Açılmıyor Hatası

Yapılan son uygulama güncellemeleri ile birlikte Instagram açılmıyor hatası ciddi anlamda azaldı. Fakat hala karşınıza çıkıyor olabilir. Örneğin bende uygulamaya girildiğinde yaklaşık birkaç dakika beyaz ekran kaldığı da oluyor. Bu genel anlamda telefonunuzun performansı ile alakalı olabilir. Tabi bunun dışında özellikle Instagram’ı çok kullanan kişilerin kaydedilen verilerinin de yüksek olması diğer bir sebep olarak sayılabilir. Bunun çözümü için detaylı bir yazı yazacağım fakat genel anlamda uygulamayı silip, Clean Master gibi uygulamalar ile temizlik yapıp, tekrar yüklerseniz sorundan kurtulacaksınız.

Fakat burada da şöyle bir sorun devreye giriyor. Özellikle Apple marka ürünlerde uygulama indirme işinde iCloud güvenliği had safhada olduğu için sık sık sizden iCloud şifreniz istenebilir. Kullanıcılar da genelde telefonu satın alıp ilk kurulumlarında iCloud oluşturduktan sonra şifreyi unutabiliyorlar.

Eğer iCloud şifremi unuttum diyorsanız, aşağıda verdiğim linki açıp arama alanına sorununuzu bildirerek ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz. Kendileri bu konuda ciddi bir araştırma yapıp en doğru şekilde sizleri yönlendirmiş. Ben de kendi cihazım için bu yazıdan faydalandım ve sorunumu çözdüm. Tabi işlem hallolunca, şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın.

Kaynak: https://www.andronova.net/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir