Instagram Mavi Tık Onayı Alma – Nasıl Yapılır?

Kullanıcı sayısının giderek çoğalmış olduğu ve son günlerde ise 300 milyona yakın kayıtlı kullanıcının yer aldığı bilinen Instagram’da farklı kişilerin profillerinde görülen mavi tık, halk arasında genel olarak itibarlı profil olarak nitelendirilmektedir. Ancak onay anlamına gelen işaretin asıl amacı ise profil sahibinin paylaşımlarının gerçek kişi tarafından yapıldığı bildirilmesidir. Genel olarak siyasetçiler, sanatçılar ya da futbolcu gibi ünlü ya da tanınmış kişiler için ideal olan mavi tık onayı aynı zamanda kişisel olarak profili olan kullanıcılar içinde alınabilmektedir.

Mavi Onay Talebi Nasıl Yapılır?

Kolay şekilde mavi onay talebi yapabilecek olduğunuz Instagram platformunda, onay almak oldukça zordur. Talepte bulunmanız için ise yapmanız gereken adımlar şöyledir:

  • Profilinizdeki sağ üstte yer alan 3 çizgiye gelin.
  • Oradan Ayarlar kısmına girin.
  • Daha sonra Doğrulama İste kısmını seçin.

İnstragram Mavi Onay Alınması İçin Ne Yapılmalı?

Twitter ya da Facebook sosyal medya platformlarında da var olan mavi onay botunu, Instagram’da diğerlerine göre daha zor şekilde alınmaktadır. Öncelikle instagram mavi onay alabilmeniz için gerçek anlamda tanınmış kişi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Takipçi sayısının pek fazla önemli olmadığı mavi tık onayında, gerçek anlamda tanınmış kişi olduğunuzu doğrulamanız önemlidir. Onay alabilmek için ise dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Instagram hesabınızda kimlik doğrulaması yapın.
  • Facebook profilinizi, Instagram hesabınıza bağlamaya dikkat edin.
  • Aynı şekilde Twitter hesabınızı da Instagram hesabınıza bağlayın.
  • Onay almayı hızlandırabilmek için yapılması gereken işlemlerden birisi de, hesabınızın etkileşim sayısının fazla olmasına özen gösterin.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir