Instagram Telefon Numarası Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Yalnızca kişisel fotoğraflarınızın paylaşımı için değil, yakın bir tarihten itibaren çeşitli firma ya da şirketlerin tanıtım amaçlı tercih etmiş olduğu platform, tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de en fazla kullanılan sosyal medya ortamlarının başında yer almaktadır. Kullanıcılarının güvenliğini esas alan Instagram telefon numarası doğrulaması ile birlikte, kötü niyetli kişilerin girişlerinin engellenmesi konusunda destek sağlamaktadır. Ancak yeni hat alan ve hesaplarındaki numaraları değiştirmek isteyen kişiler, bu konu hakkında doğru bilgilere erişmek istemektedir. Bir nevi yeni numara eklemek ya da silmek olarak da adlandırılan değiştirme işlemleri, kolay yöntemler ile gerçekleştirilmektedir.

Instagram Telefon Numarası Ekleme

Var olan numaranızı değiştirmek için yeni telefon numarası ekleme işlemini yapabilecek olduğunuz işlemler, sırası ile şu şekilde yer almaktadır:

  • Profilinize giriş yapın.
  • Ardından Profili Düzenle butonuna girin.
  • Karşınıza gelen Telefon Numarası kısmına, yeni eklemek istemiş olduğunuz telefon numaranızı girin.
  • Son olarak tüm bu işlemlerden sonra karşınıza çıkan Gönder butonuna tıklayarak, ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz.

Instagram Telefon Numarası Kaldırma Nasıl Yapılır?

Genel olarak telefon numara ekleme işlemleri gibi görülen instagram telefon numarası kaldırma işlemleri, küçük bir detay sonucunda sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. Yapmanız gereken işlem ise sırası ile profili düzenle dedikten sonra telefon numarası kısmındaki numarayı silmeniz ve sildikten sonra gönder kısmına basmanızdır. Bu işlem sonrasında numaranız silinmiş olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir