Instagram’da Fotoğraf veya Video Silme – Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında yapılan tatiller, özel doğum günleri, düğünler, sünnet organizasyonları ya da tüketilen yemekler gibi çeşitli anların büyük kitlelere ulaştırılması için yaygın olarak kullanılan Instagram, her geçen gün kitle sayısını artırmaktadır. Fotoğrafların paylaşılması için en tanınmış platform olan Instagram’da aynı zamanda video paylaşımları yapmakta mümkün olmaktadır. Ancak paylaşılmış olan fotoğraf ya da videolar, daha sonra profillerden kaldırılmak istenebilmektedir. Bu durumda fotoğraf veya video silme hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar, doğru anlatımlardan yararlanarak sorunlarını halledebilmektedir. Bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden çok kolay işlemler ile gerçekleştirebilecek olduğunuz yöntemler, farklı cihazlar üzerinde de aynı adımlar ile yapılmaktadır.

Instagram Fotoğraf Nasıl Silinir?

Büyük beğeni ile paylaşmış olduğunuz fotoğraflarınızı, sorunsuz olarak silebilir ve hikâyelerinize yenilerini ekleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar tarafınca sıkça sorulan instagram fotoğraf nasıl silinir sorusu için şu adımları izlemeniz yeterli olmaktadır:

  • Bilgisayar, tablet ya da mobil cihazınız üzerinden hesabınıza girin.
  • Sağ üst bölgede yer alan 3 çizgiye tıklayın.
  • Bu işlemlerin ardından karşınıza gelen Sil seçeneğini işaretleyin.
  • Bu aşamaların ardından, fotoğrafınız silinecektir.

Instagram Video Silme İşlemi

Tıpkı fotoğraf silme işlemlerinde olduğu gibi instagram video silme kısmında da aynı uygulamaları yapmanız, silmek istemiş olduğunuz videoyu sorunsuz olarak silmeniz için yeterli adımların başında gelmektedir. Ancak toplu video ya da fotoğraf silmek isteyenler için olumsuz yanıt verilmektedir. Instagram’da toplu seç butonu olmadığı için video ya da fotoğraflarınızı, tek seçim ile silmeniz gerekmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir