Instagram’da Panoramik Fotoğraflar Paylaşma – Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde yaşadığımız ve gezmiş olduğumuz yerlerin en iyi şekilde hatıra kalmasını sağlayan ve yakın çevremiz ile paylaşabilmemize olanak sunan Instagram, kullanıcılarının daha memnun olması için güncellemeleri sürekli hale getirmektedir. Son gelen güncellemeler ile birlikte kullanıcıların büyük ilgi göstermiş olduğu panoramik fotoğraflar geniş görünürlükleri sayesinde fotoğrafları inceleyen takipçilerinde alanları daha net olarak görmesini sağlıyor. Android ve iOS işletim sistemli cep telefonlarını kullanarak, çoklu fotoğraf çekme özelliğinden yararlanabilecek olduğunuz panoramik fotolar, yalnızca bir odak noktasına değil aynı zamanda mekânların tam olarak görünmesini de mümkün kılmaktadır.

Instagram Panoramik Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Özel uygulamanın yardımı ile çekebilecek olduğunuz instagram panoramik fotoğraf için öncelikle uygulamaya sahip olmanız gerekmektedir. Yaratıcı panorama ile çektiğiniz 360 derecelik fotoğraflarınızı paylaşabilmek için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

  • Android cep telefonları için Google Play üzerinden InSwipe Panorama for Instagram programını yükleyin.
  • İOS kullanıcıları da AppStore üzerinden Swipeable programını mobil cihazlarına indirmeleri gerekir.
  • İşletim sistemine göre indirmiş olduğunuz programlara giriş yapın ve istediğiniz fotoğrafları, boyutları ile birlikte ayarlayın.
  • Bu işlemlerin ardından İnstagram üzerinde gönderi paylaşma kısmına gelin ve Birden Fazla Seç kısmına işaretleyin.

Instagram Panoramik Fotoğraf Avantajları

Tek bir merkeze odaklanarak çekilmeyi sağlayan panoramik fotoğraf türleri, son aylarda Instagram kullanıcıları tarafından popüler hale gelmiştir. Sıradan fotoğrafların dışında, yalnızca çekilen yerin değil aynı zamanda kameranın yanındaki ve hatta arka yüzündeki yerlerinde sorunsuz olarak görülmesi avantajları bulunmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir