İnternet Hızımızı En Doğru Şekilde Nasıl Ölçebiliriz?

İnternet kullanıcıların birçoğu kullandıkları internetin hızından habersiz olarak kullanım gerçekleştirmektedir. Birçok kullanıcı kullandığı internetin adını yani ADSL, fiber gibi ibareleri bilse de gerçekten isminin gereği hızlarda internet kullandığından bir haberdir. Kimi kullanıcı ise bu konunun üstüne düşerek gerçek sonucu öğrenmek istemektedir. Özellikle meraklı olan kullanıcılar hız testi konusunda oldukça doğru bilgiyi elde edebilmek için oldukça uğraşmaktadır.

Manipülasyon Olabilir

Turknet hız testi gibi internet sağlayıcılarının müşterilerine hizmet olarak sunduğu internet hız testi servisleri yada yine hız testi Superonline gibi müşterilerin sıklıkla kullandıkları servisleri de manipülasyon olabilmektedir. Bu sebeple buralardan hız testi yapanlar özellikle kendi servis sağlayıcılarını kullandıkları zaman çok güven duymamaktadır. Firmalar kişinin abone bilgilerini alarak bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Ya da IP adresinden kişiyi tanıyarak hesap bilgilerine ulaşabilmektedir. Bu sebeple bu durum manipülasyona çok açıktır ve gerçek bilgiyi vermeyebilecektir.

Doğru ve Güvenilir Hız Testi

Doğru ve güvenilir bir internet hız testi için Hiztesti.online adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu internet sitesi tamamen internet sağlayıcılarından bağımsızdır. Bu sebeple de direk olarak doğru bilgiyi kullanıcılara sunmaktadır. Aynı zamanda kullanımı da çok basittir. Sadece ve gösterişsiz tasarımı, kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Bu internet sitesinden hız testi yapmak için öncelikle siteye erişim sağlayınız. Daha sonra site içerisinde ki başlat butonuna basmanız yeterlidir. Sistem otomatik olarak IP’nizi belirler ve hız bilgilerinizin ölçümlerine başlar. Daha sonra bütün bilgiler ekranın altında bulunan rakamlarda belirir. Burada download hızınızı, upload hızınızı, ping süresini ve değişim süresini rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı zamanda bunların altında IP ve internet sağlayıcınızın bilgileri yer almaktadır.

Doğru Ölçüm İçin

Doğru bir ölçüm için Hiztesti.online sitesine eriştiğiniz anda açık başka bir internet sitesi olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda herhangi bir download işlemi gerçekleştiriyorsanız bunu da kapatmanız ya da durdurmanız gerekir. Eğer bilgisayar herhangi bir şekilde internetten veri alışverişi yapmıyorsa bu durumda hız testi gerçekleştirilir. Eğer veri alışverişi gerçekleşiyorsa verilen download bilgileri doğru olmayabilir.

Bu yazı; Hiztesti.online sitesindeki makalelerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir