iPhone’da Sinyal Gücü Sayılar ile Nasıl Gösterilir?

Cihazınızın kullandığı operatör için sinyal gücünü ölçme için genellikle telefonlarda dilimler bulunur. Bu dilimler 4 veya 5 parçada, aldığınız sinyal gücünü sizlere ifade eder. Fakat bazı sebeplerle veya tamamen merak için sinyal gücünün sayılar ile gösterilmesini talep edebilirsiniz. iPhone kullananlar için sinyal gücünü sayılar ile ifade etmek için aşağıda yer alan işlemleri yapmanız yeterlidir. Ardından sinyal gücü sayılar ile gösterilecek ve daha detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Bu çubukların 4 tanesinin de dolu olmasının ya da sadece birinin dolu olmasının ne ifade ettiği ise tam bir belirsizlik diyebiliriz. Ancak sinyal gücünü takip etip, telefonunuzun ne kadar çektiğini takip etmenin daha kolay bir yolu var.

Yaptığımız haberlerde, sizlerden gelen istekler dolayısıyla hazırladığımız bu rehber ile sadece aşağıda yer alan 5 adımı takip ederek iPhone’unuzun sinyal gücünü sayısal olarak ifade etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

1. Telefon uygulamasını açın

2. Klavye kısmına gelip, *3001#12345#* , kodunu giriin ve arama yapın.

3. Field Test moduna gireceksiniz. Bu ekranda sol üstte yer alan sinyal barına dokunup, barın yok olup yerini sayılara bırakmasını sağlayın.

4. Daha sonra telefonunuzun Açma/​kapatma/Uyutma/Uyandırma tuşuna basılı tutarak telefonu kapatma ekranının çıkmasını bekleyin.

5. Kapatma ekranından çıkmak için Ana Ekran tuşuna basılı tutun. İşleminiz tamamlanmıştır.

Eğer çıkan sayısal değerlerden memnun kalmazsanız, geri dönmek için tek yapmanız gereken ise herhangi bir ekranda sinyal kısmında yer alan sayılara dokunmak.

OKUMALISIN!  Wordpress Category Yazısı Kaldırma

Sayılar Ne İfade Ediyor?

Sinyal gücü kısmında yer alan barın yerine gelen sayıların ne ifade ettiğini merak eden takipçilerimiz için ise şöyle açıklayım.

Telefonunuzun sinyal gücünü dBm yani Decibel-miliwatts cinsinden ifade eden bu değerler size daha iyi bir takp imkanı sunuyor. Hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabileceğiniz dBm değerleri için -80 ve üstü değerlerin çok iyi olduğunu, -100 ve altı değerlerin ise kötü sinyal kalitesi olduğunu belirtelim.

Güncelleme:Yaptığınız işlemi eski haline döndürmek için yapmanız gereken tek şey, ilk iki adımı uygulayıp, 3. adımda sinyal gücünü tekrar bar ile gösterecek hale getirmek ve daha sonra telefonu kapatmak. Açtığınızda telefonunuz normale dönecektir.

Kaynak: Shiftdelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir