iPhone’da Whatsapp Web Nasıl Açılır?

Whatsapp tarafından birkaç sene önce yayınlanan Web versiyonu ile rahatlıkla bilgisayarımızın karşısından Whatsapp’a girebiliyor ve mesajlaşmalarımızı vb. gerçekleştirebiliyoruz. Fakat bazı kullanıcılar ihtiyaç neticesinde Whatsapp Web’e mobil cihazları üzerinden girmek isteyebilir. Özellikle birden fazla Whatsapp numarası olanlar için yapılabilecek bu eylem literatürde engellenmiş durumda. Fakat iPhone’da whatsapp web nasıl açılır sorusuna Jailbreak yöntemini sunabiliyoruz. Bu hususta yapılacak eylemleri ShiftDelete bizler için açıklamış.

Şimdilik sadece iOS 8.1.2 sürümü yüklü iPhone’lar için Jailbreak aracı bulunuyor. Eğer iOS 8.1.2 kullanıyorsanız TaiG Jailbreak aracını PC’nize buradan indirerek tek tık ile Jailbreak yapabilirsiniz. Jailbreak işlemini yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım: WhatsApp’in en son güncel sürümünü App Store’dan indirin.

2. Adım: Jailbreak’li iPhone cihazınızdan Cydia uygulamasını açın. Cydia uygulamasının arama bölümüne “WhatsApp Web Enabler” yazın ve karşınıza çıkan Tweak’i indirin.

3. Adım: WhatsApp Web Enabler’ı kurduktan sonra ana menüde bulunan Ayarlar bölümüne girin ve Tweak’i aktifleştirin.

4. Adım: WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının ayalar bölümündeki “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayın ve bekleyin.

5. Adım: PC’den ChromeFireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine gidin.

6. Adım: WhatsApp’in Web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’da açık olan WhatsApp uygulamasına okutun.

Kaynak: ShiftDelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir