İYS’ye Başvuru İçin Hangi Belgeler Gerekli

Ticari elektronik ve ticari iletişim iletileri ile alakalı yönetmelik kapsamında hizmet sağlayıcılarının ileti yönetim sistemlerine kayıt olmaları ve ticari elektronik ileti onaylarını sisteme aktarmaları gereken süre geçen yıl 2020 1 Aralık olarak belirlendi. Fakat bütün dünyayı etkileyen salgın günlük hayatta olan olumsuzlukları devam ettirip iş süreçlerinde bazı aksaklıklar yaşanmasına sebep olabilir. Bu kapsamda hizmet sağlayıcılarının ileti yönetim sistemine kayıt olma ve onay yükleme tarihi ertelenmişti.

İYS Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • İleti yönetim sistemi başvurusu Online olarak e-devlet ya da www.iys.com adresi üzerinden firma imza yetkililerinin elektronik imzasıyla yapılmaktadır. Online başvuru fakat Mersis sistemine kayıt olan işletmeler için yapılabilir. Firma merkezleri yurt dışında olan işletmeler Mersis kaydı olmayan şirketler manuel başvuru yöntemlerini kullanabilirler. Bunun dışında ülkemizde Mersis kaydı bulunan firmaların manuel kaydı yapılabilir. Lakin manuel kayıt süreçleri zaman olarak daha fazla uğraştırabilir.
  • İYS internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurup, gerekli belgeler ileti yönetim sistemi adresine posta yolu ile göndermeniz gerekir. Başvuru sırasında beyan edilen belge ve bilgiler kontrol edilip doğrulanır ve sonrasında hesabınız kullanıma açılır.

İleti yönetim sistemine başvuru yaptığınızda hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğiyle alakalı belgeleri aşağıda sizler için sıraladık.

İleti Yönetim Sistemi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  • Hizmet sağlayıcısının MERSİS numarası ve ticari elektronik ileti gönderimi yaptığı markaların tescil belgeleri ileti yönetim sistemi temel hizmetler kullanım taahhütnamesi.
  • İmza yetkilisinin TC kimlik numarası, kurumsal e-mail adresi ve telefon numarası,
  • Müşterek olarak temsil yetki durumlarından en az bir yetkilinin imza atması gerekir.
  • Marka çapında onaylı elektronik iletişim adresi sayıları talep edilir.
OKUMALISIN!  Kurumsal Web Site ile Müşterilerine Rahat Ulaşım!

Başvuru Kaydı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekir. Başvuru süreçleri, yalnızca hizmet sağlayıcılar için geçerlidir. İleti yönetim sistemleri hakkında bilgi almak için internet üzerinde birçok bilgi yer almaktadır. Başvuru yalnızca MERSİS kaydı olan ve bu kayda göre yetkili görünen kişiler yapabilirler. Buna binaen MERSİS’te olan bilgilerin doğru olduğuna emin olmanız gerekir. Güncelleme işlemlerini sadece MERSİS üzerinden yürütebilirsiniz. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir