Kadın Girişimcilere Destek Veren Kuruluşlar – 2020

Kadınların iş yaşamında yer alması için gerek özel gerekse devletin sunduğu birçok girişimci desteği bulunuyor. Kendilerine ait bir projeyi ya da iş hayalini gerçekleştirebilmek adına kadınlar bazı şartları yerine getirerek bu desteklerden çok kolay şekilde yararlanabilme imkânı buluyorlar. Kadın girişimcilere destek veren kuruluşlar arasında şunlar sayılabilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Kadınların en büyük destekçilerinden birisi de hiç kuşkusuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı oluyor. Hükümet kadınların girişimci ruhunu desteklemek ve kendi işlerini kurabilmelerine yardımcı olmak için uzun vadeli kredi desteği sunuyor. Sağlanan kredi desteği ise 15 bin TL civarındadır ve bu kredi 8 yıl vadeli olarak geri ödemelidir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği

Birçok girişimcinin başvuruda bulunduğu ve kurslarına katıldığı KOSGEB de kadın girişimcileri destekleyen kurumlar arasında yer alıyor. Kadın girişimciler kendilerine ait olan farklı iş fikirlerini hayata geçirmek için bu kurumun kredilerinden yararlanabiliyorlar.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu

Kadın Girişimciler Kurulu, kadınların iş dünyasında kendilerine yer edinmelerinde önemli kuruluşlardan biri oluyor. TOBB bünyesinde yer alan bu kuruluş kadınlara sunduğu eğitimlerle son derece başarılı destekler sunuyor.

KAGİDER

Girişimcilik kanalı ile kadınların daha iyi hale gelmesini amaç edinen KAGİDER, sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veriyor. Burada kadınlara rehberlik ve mentörlük desteği veriliyor ve Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması düzenleyerek kadınlara farklı açılardan faydalar sunuyor. Bu yarışmanın amacı ise ülke genelindeki girişimci kadın sayısını arttırmak oluyor.

OKUMALISIN!  Girişimcilerin Okuması Gereken 5 Kitap - 2020

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Kadınlara yönelik olarak hizmet veren bu kurumda yine dar gelire sahip olan kadınların yaşam kalitelerini yükseltme amacı güdüyor. Kar amacı gütmeyen bu sivil toplum kuruluşu hem kredi hem eğitim hem de danışmanlık ve pazarlama desteği sunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir