Kombi Arızaları

Kış aylarının vazgeçilmez elektronik ve dijital cihazlarından birisi olan kombiler tüm yıl boyunca sıcak su sağlayıcısı olarak tüm kış boyunca ısı sağlayıcısı olarak kullanmış olduğumuz cihazlarımızdır. Bu cihazlar ülkemizde kullanılmaya başlayan doğalgaz ile birlikte aktif bir şekilde kullanılmaya başlamış ve zamanla vazgeçilmez hale gelmişlerdir.

Kombiler bir çok marka ve modelde genellikle beyaz eşya firmaları tarafından üretilmektedirler. Beyaz eşya firmaları tarafından üretilen bu kombilerin aralıklı süreçlerde tüm beyaz eşyalarda olduğu gibi arızalandığı görülebilir. Kombilerin arızalanmasını engellemek için mutlaka her yıl düzenli bir şekilde kombilere bakım yaptırmak gereklidir. Bakımı yapılan kombiler diğer kombilere göre çok daha rahat bir çalışma sistemine girerek kış boyunca arıza çıkartmadan çalışabilirler. Karabağlar Baymak Servisi olarak kombi bakım ve kombi onarım hizmetlerini siz değerli İzmirli müşterilerimize sunuyoruz. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizleri arayarak kombi bakım randevusu alabilir kombinizdeki arızanızın giderilebilmesi için kombi arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Kombilerin arıza yaptığında kesinlikle bu hususta hiçbir bilgisi olmayan kişilere teslim edilmemesi gereklidir. Kombi arızalarında kombiler bu hususta bilgisi olmayan kişilere teslim edildiğinde kombilerin arızalarının artış gösterdiği ve kombi arıza giderme aşamasında ölümlü kazalara varana dek kazaların oluşabileceği görülmektedir.

Kombinin Su Damlatma Arızasının Giderilmesi

Karabağlar Baymak Servisi olarak kombilerde her çeşit arızanın giderilmesi için siz İzmirli hemşerilerimize destek veriyoruz. Kombi arızalarından kombinin su damlatma arızası genellikle kombinin içinde bulunması gereken bir miktar suyun fazla konulmasından oluşmaktadır. Kombinin içine konulması gereken su normal seviyelere yani 1.5 barın altına indirildiğinde kombinin çalışma hacmi değişerek hemen su damlatmayı kesebilir. Fakat bazı kombinin su damlatma arızalarında kombinin içinde bulunan suyu kombinin boru hatlarından sızdırdığı görülebilmektedir. Bu sızdırmanın olmaması için mutlaka servis çağırarak uzman bir servis elemanından destek almak gereklidir. Kombi bakımları eğer düzenli bir şekilde her yıl sonbahar aylarında yapılırsa o zaman bu arızanın veya kombiye bağlı her hangi bir arızanın görülme riski ortadan kalkmaktadır. Kombi ayarlarının en iyi şekilde yapılması da kombide görülen arızalara engel olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir