Konut Kredisi Çekmeden de Ev Sahibi Olabilirsiniz

Ev almak istiyorsunuz ancak bir türlü istediğiniz parayı biriktirmeyi başaramıyorsunuz. Ancak bu ihtiyacınızı bir şekilde gidermek istiyorsunuz. Bu konuda yapabileceğiniz farklı işlemler var. Bu işlemler arasında yakın çevrenizden ev için borç para almak olacaktır. Eminiz birçoğumuzun çevresinde etrafında bu kadar yüksek bir para verecek kimse yoktu. Bu anda devreye ikinci şık giriyor. Yani ev almak için bankaya giderek kredi çekmeniz gerekecektir. Tabi bunu yapmadan önce alacağınız evi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü bankalar ev kredisi verirken ilk olarak evi görmek istiyor aksi takdirde bu kredi imkanından yararlanmanız mümkün değildir. Tabi bunu da belirli bir şekilde yapıyorlar.

EMİNEVİM SİSTEMİNİN KOLAYLIKLARI

 • Taksitlere faiz uygulanmaz. Organizasyon bedelinden başka fazladan herhangi bir bedel ödenmez.
 • Bu sisteme dahil olanlar faiz ödemeden kısa vadede ev sahibi olabilir.
 • Evini bir süre bekledikten sonra alacak olan üyeler o güne kadar destek alır ve evini daha ucuza mal etmiş olur.
 • Türkiye’nin dilediğiniz herhangi bir şehrinden, dilediğiniz evi satın alabilirsiniz.
 • Kendi birikiminizle sahip olacağınız evi Eminevim size daha kısa bir süre içerisinde teslim eder.
 • Bu sistem ile tasarruf etmiş olursunuz.
 • Taksitler evinizi alana kadar daha aşağılara iner, evinizi satın aldıktan sonra borcunuz sona erene kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artış olmaz.

TOKİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Toki projelerinden haberdar olduktan sonra bu projelere başvurunun nasıl yapılacağına gelirsek eğer öncelikli olarak başvuruyu yapacak kişinin 2 nüsha başvuru formunu alması, doldurması ve belirlenen tarihler arasında teslim etmesi gerekmekte. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta başvuruların şahsen yapılmasının gerekliliği.

TOKİ KONUTLARI İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Toki konutlarına başvuru mercileri projenin bulunduğu il veya ilçeye göre değişkenlik göstermekte. Ancak başvurular genellikle belediye, valilik, kaymakamlığa yapılıyor. Proje başvurularının nereye yapılacağını yine projenin satış duyurusundan öğrenebilirsiniz.

BİR EVİM OLSUN İSTEYENLER İÇİN BİREVİM

Ne zaman ev alma konusu açılsa “Ev almak kim, ben kim?” diyenlerdenseniz size güzel bir haberimiz var. Birevim’in sunduğu özel fırsatlarla artık ev almak çok kolay. İşte sizi de ev sahibi yapacak on bir avantaj.

 • Ev almak isteyenler için Birevim’de peşinat zorunluluğu yok. Yüksek taksitler yok. Faiz, vade farkı ya da maliyeti artıran kira yardımı uygulaması yok. Alacağınız evin değeri ne ise onu ödersiniz.
 • Birevim’de Türkiye’nin neresinde olursanız olun ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik istediğiniz yerden, beğendiğiniz satılık herhangi bir evi alabilirsiniz.
 • Birevim’de 10 yıla kadar hatta 10 yıldan daha fazla taksit yaptırabilirsiniz. Kısacası aylık ödeyeceğiniz taksitleri de siz belirlersiniz.
 • Evinizi, taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir