Köpek Maması ve Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni kedi veya köpek sahibi olan veya sokaklarında bulunan hayvanların beslenmelerine katkıda bulunmak isteyenler tercihlerini kuru mamadan yana kullanır. Fakat bu hayvanların beslenmesine önem göstermeniz gerekir ve kuru mama tercihinde çok dikkatli olmalısınız. Sizlere köpek maması veya kedi maması alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda birkaç önemli bilgi vermek istedim. Aşağıda listelediğim maddeleri ve detaylarını uygulayarak en doğru tercihleri yapabilirsiniz.

Beslenecek Hayvanın Yaşına Dikkat Edin!

En çok yapılan hatalardan birisi de beslenecek hayvanın yaşına dikkat etmemektir. Örneğin yavru kedi ile olgun bir kedinin yiyeceği besinler aynı olmayacaktır. Yavru kedi için alacağınız kuru mama genelde küçük tanelidir ve boğazlarından rahatlıkla geçecek şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca olgunlar için olan besinlere göre daha yumuşak ve zayıf dişlerin bile kırabileceği yapıdadır. Fakat siz 2-3 aylık bir bebeğe yavru köpek maması yerine 2-3 yaş için uygun olanlardan alırsanız, daha büyük zararlara sebebiyet verebilirsiniz.

Hangi Yemeklerden Hoşlandığına Dikkat Edin!

Özellikle evde barınan kedi veya köpekler, sürekli olarak kuru mamalar ile beslendiği için yemek ayrımı yapabilirler. Kimi hindi etin, kimi tavuk etini kimi ise sebzeli olanları sevebilir. Çok fazla yemek ayrımı yapıyorsa, beğenmeyeceği bir ürünü aldığınızda aç kalabilir ve koyduklarınızı yemeyebilir. Bunun önüne geçmek adına, alım yaparken mevcut durumda hangisini daha çok sevdiğine karar verin. Eğer hindili seviyorsa, bu et türünü barındıran köpek maması veya kedi maması alabilirsiniz. Eğer henüz yavru bir hayvan almışsanız ve neyi sevdiğini bilmiyorsanız küçük paketler halinde farklı çeşitleri kullanarak en sevdiğine karar verebilirsiniz.

Veterinerden Onay Alın!

Sokakta yaşayan hayvanlar, genelde zor şartlar altında büyüdüğü için çok fazla sorun çekmeyebilir fakat evde yaşayanlar rahat ile büyüdükleri için besin değerleri, bünyesine uygun besinler gibi konularda farklılık yaşayabilir. Örneğin bir kediniz düşük protein değerlerinde çıkabilir. Bu yüzden de protein değeri yüksek ürünler kullanmanız gerekebilir. Veterinerden onay almak ve onun yönlendirmesi ile hareket etmek oldukça önemlidir. Kedi maması veya köpek maması için en ihtiyaç duyulan besinleri sizlere sıralar ve tavsiye markalar verir.

Fiyat / Performans Ürünlerine Yoğunlaşın!

Maddi konudan orta seviyede iseniz fiyat performans ürünlerine kesinlikle yoğunlaşmanız gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda hayvan dostunuza harcayacağınız miktarlarda artış söz konusu olacaktır. Bu konuda sizlere tavsiyem https://juenpetmarket.com adresi olmaktadır. Piyasada yer alan online mama ve evcil hayvan ürünleri satan yerlere göre fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca çok fazla çeşit olduğu için veterinerinizin önerdiği ürüne anında ulaşabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz.

Ürün skalasındaki çeşitlikte göze çarpmakta. 1 kilogramdan 20 kilograma hatta daha yüksek seviyelere kadar kedi maması, köpek maması ve diğer hayvan türleri için besinler alabilirsiniz. Sadece kuru değil bunun dışında konserve satışları da bulunuyor. Dostunuza bir sürpriz yapmak adına arada ıslak mamaları da tercih etmeniz güzel olacaktır.

Tek yapmanız gereken siteye girip kayıt olmak ve sipariş vermek, kısa süre içinde kargonuz elinize ulaşacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir