Kredi Kartları İle Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı kuşkusuz en çok kullanılan ödeme araçlarının başında geliyor. Hatta bazı ülkelerde nakit paradan bile daha fazla kullanılır hale geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle nakit sıkıntısının yaşandığı dönemlerde kredi kartı ile ödeme yapmak hayatı da bir hayli kolaylaştırıyor. Elbette bu durum harcamaların gelişigüzel yapılacağı ya da kredi kartı kullanırken hiçbir unsurun önemli olmadığı anlamına gelmez.

Öncelikle harcama yaparken gelirin de dikkate alınması gerekiyor. Kredi kartı borcu nedeniyle ekonomik anlamda çok ciddi sıkıntıya giren insanların sayısı bir hayli fazla! Bu insanların kredi kartı kullanım alışkanlıklarına bakıldığında gelir durumunun dikkate alınmadığı ve bu şekilde harcamalar yapıldığı için ciddi borç durumu ile karşı karşıya kalındığı göze çarpıyor. Dolayısıyla öncelikle gelirinizi dikkate almalı ve gelirinizi aşmayacak bir şekilde kredi kartı ile harcama yapmalısınız.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da asgari ödeme tutarı seçeneğidir. Pek çok kişi kredi kartının sadece asgari ödeme tutarını ödüyor ve sürekli olarak bu yöntem tercih ediliyor. Bir anlamda asgari ödeme tutarını ödeyerek kredi kartını kullanmaya devam etmek bir ödeme alışkanlığına dönüşüyor da diyebiliriz. Ancak bu yöntem sürekli olarak tercih edilmemelidir. Sadece ekonomik anlamda sıkıntı yaşandığı zamanlarda tercih edilmesi için sunulan bir seçenektir.

Aynı zamanda asgari ödeme tutarının dışında kalan meblağ için bankaların faiz uyguladığını da unutmamak gerekiyor. Bu nedenle herkesin asgari tutardan kalan borç nedir ya da kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarı nedir gibi soruların yanıtlarını çok iyi biliyor olması lazım… Bu soruların yanıtlarını öğrenmek için de Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu site üzerinden edindiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi kartı kullanım alışkanlıklarınıza yeniden bir yön verebilirsiniz.

Özellikle neden sürekli olarak kartınızın asgari ödeme tutarını ödememeniz gerektiğini, kalan miktara ne oranda faiz uygulandığını bilmeniz büyük önem taşıyor. Kredi kartları ile ödeme yapmanın bir konfor olmaktan çıkıp ciddi bir sıkıntıya dönüşmesini önlemek adına bu ve benzeri bilgilere sahip olmanız son derece önemlidir. Kendinizi bir borç batağına sürüklememek adına nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında fikir sahibi olmak için hemen Findeks internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir