Likit ve Nbase Nedir? Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara furyası son yıllarda iyice artmış durumda. Büyük bir kesime göre sigaradan daha zararsız ve daha az masraflı olmasından dolayı tercih edilen elektronik sigara, verdiği keyfi de işin içine dahil ettiğimizde harika bir ürün haline geliyor. Bu yazımda elektronik sigara kullananların sıkça karşılaştığı likit ve nbase ürünlerinden bahsetmek istiyorum.

Likit Nedir?

Likit çok genel bir tabir olmasına rağmen burada anlatmaya çalışacağım şey Elektronik Sigara Likiti’dir. Gliserin ana maddesi üzerine oluşturulan ve içinde aramosu ile nikotin bulunduran tüketim malzemesidir. İçtiğiniz sigaranın aromasının temel kaynağı likittir. Tüketilen bir ürün olduğu için bittikçe yenilemeniz gerekir. Aroma konusunda yüzlerce alternatif bulunuyor. Kahvelisinden limonlusuna kadar tercihlerde bulunabilir, hatta karışık aroma da oluşturabilirsiniz. Nikotin ise tamamen zevkinize uygun şekilde ister koyabilir, isterseniz nikotinsiz likit alabilirsiniz.

Sentetik ve organik olmak üzere iki çeşidi bulunur. İçerisinde vg-vegetable bulunan ürünler organik (bitkisel) sınıfta incelenirken içeriğinde pg-propilenglikol olanlar ise sentetik sınıfında bulunur. Bu konudaki tercih ise yine size kalmıştır. Fiyat ve ürün kalitesine göre zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi sahte ürün olup olmadığını kavrayabilmektir. Sahte ürünler size sağlık bakımından sorun yaratırken ayrıca performans ve kalite bakımından da ciddi eksiklere sahiptir. Bu yüzden orjinal malzemeler tercih etmelisiniz.

Peki likitin orjinal olup olmadığını nasıl kavrayabilirsiniz? Eğer bir ürün sahte ise üzerinde bandrol bulunmaz. Ayrıca şişesindeki yazılarda mg miktarı da genelde yazmaz. Eğer daha önce likit kullandıysanız orjinali ile sahtesi arasında akışkanlık farkı vardır. Çakma olanları genelde daha akışkandır. Bu ürünlerde ayrıca son kullanma tarihi gibi ibarelere de yer verilmez. Eğer orjinal ürün kullanmaya dikkat etmek istiyorsanız, genelde tercih ettiğiniz ve piyasada iyi bir konuma sahip olan işletmelerden alım yapmalısınız. Daha detaylı bilgiler de mevcut. Mesela buhar üretimi, boğaz vurumu ve saklama süresi gibi detaylara da dikkat etmeli ve zevkinize en uygunu seçmelisiniz. Bu hususta profesyonellerden yardım almanız daha mantıklı olacaktır.

Nbase Nedir?

Kullandığınız likitin ana unsuru olarak tanımlayabileceğimiz Nbase, son yıllarda özellikle farklı aromalar oluşturma açısından sıkça tercih ediliyor. Çünkü bu üründe direkt olarak aroma bulunmamakta. Siz kendi zevkinize göre karışımlar yaparak aroma ekleyebilir ve gıda boyası katabilirsiniz. Fakat gıda boyası genel olarak tavsiye edilmemekte. Sadece nbase kullanıp birkaç eklenti yaparak elektronik sigara kullananların sayısı da oldukça fazladır. Özellikle az nikotin veya nikotinsiz içimlerde tercih edilebilir. Nbase ‘i etkin kullanmanız için bu konuda uzman olmanız veya çevrenizden iyi bir şekilde yardım almanız gerekir.

Ürünleri Nasıl Temin Edebiliriz?

Bu tip ürünler genelde internet üzerinden satın alınmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar yurtiçinde çok fazla satıcı bulunmamaktaydı. Fakat gelişen sektör ile birlikte ülkemizde pek çok servis bu satışları yapıyor. Benim size tavsiyem ise buharkeyf.net ‘tir. İstatistiklere Türkiye’nin en çok likit satan sitesi olarak geçen ve otoritelerce sıkça tavsiye edilen bu site hem ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliği hem de uygun fiyatı ile tercih edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir