Magento Nedir? Neden Magento Kullanılmalı?

Magento ücretli ve ücretsiz alternatiflere sahip açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımıdır. Zend Framework ve PHP kullanan Magento, online alışveriş mağazalarını kurmak isteyen satıcılara esneklik ve SEO optimizasyon olanakları sunar. Sahip olduğu avantajlar ile en çok tercih edilen e-ticaret platformu olan Magento, hem kurumsal hem de küçük işletmelere gereksinim duyduğu her şeyi sağlamaktadır. Dünyaca ünlü Canon ve Nike gibi markalar Magento kullanmaktadır.

Neden Magento Kullanılmalı?

1) Açık kaynak kodludur.

Piyasadaki en popüler İçerik Yönetim Sistemlerinden biri olan Magento açık kaynak kodludur. Bunun anlamı markanızın içerik ve hedeflerine göre pek çok özelleştirme ve entegrasyon seçeneği sunuyor olmasıdır. Her geçen gün gelişen Magento, e-ticaret firmaları tarafından ücretsiz olarak indirilebilir.

2) Özel arayüzü ve web tasarım özelliklerine sahiptir.

Magento, online alışveriş siteniz için web tasarımı ve tema seçeneklerine sahiptir. Kullanıma hazır bu içerikler, marka seçimine göre kolaylıkla kullanılabilir. Aynı zamanda arayüz ve web tasarım ile ilgili gelişmeler, Magento destek ekibi tarafından kullanıcılara bildirilir.

3) SEO desteği sunar.

E-ticaret sitenizin Google ve benzeri arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmasını sağlayan Magento, ürün ve hizmetlerinizin kullanıcılar tarafından daha görünür hale gelir. SEO için ihtiyacınız olan URL ve meta uygulamaları, markanızın yayılması için büyük kolaylıklar sunar. Bu sayede Magento, yinelenen içerik, sayfa trafiği ve dizine ekleme gibi SEO sorunlarında size yardımcı olur.

OKUMALISIN!  Sitedeki Bitnami Logosunu Kaldırma (Wordpress ve Diğer CMS'ler)

4) Mobil uyumludur.

Akıllı telefonların giderek yaygınlaşması ve alışverişlerinin önemli bir kısmını telefon üzerinden yapmasının sonucunda Magento, mobil uyum seçeneklerini geliştirmiştir. Responsive olacak olan alışveriş mağazanız, tüm akıllı cihazlar ve tabletlere uyumlu şekilde çalışır. Böylelikle mobil cihazlar üzerinden gelen ziyaretçileriniz mağazanızdan sorunsuz alışveriş yapabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir