Medyum Nedir? Medyum Çeşitleri Nelerdir?

Birçok konuda olduğu gibi medyum konusunda da ortaya atılan yalan yanlış onlarca bilgi bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde bir sohbet sırasında bu konu açıldı ve çevremdekilerin çok yanlış bilgilere sahip olduğunu fark ettim. Hem onlara doğrusunu anlatmak hem de araştırmalarım sonucunda ortaya çıkan bilgileri paylaşmak adına bu yazıyı oluşturdum. İçerikte medyum nedir ve medyum çeşitleri nelerdir gibi sorulara cevap vereceğim.

Medyum Nedir?

İnsanların genelde olumsuz ve sıkıntılı konular ile bağdaşlaştırdığı ve hem dinen hem de hukuken sorun teşkil ettiğini düşündüğü bu kelime ve olaylar aslında sanıldığının aksine sıkıntılı konular değildir. Genel itibari ile bir medyum, ruh ile insanlar arasında ilişkiyi kurabilecek düzeyde ve yetenekte olan bireyleri ifade eder. Fakat günümüzde yalancı hocalar, kendini bu tip konularla bütünleştiren kişiler çok fazla olduğu için güvensizlik de oluştu.

Ruh ile insan arasındaki ilişkiyi görebilen bu tip insanlar aslında duygularının, vücut yapılarının ve zihinlerinin daha ruhani olduğunu savunurlar. İnsanoğlunun her bir bireyinde bu özellik çok az da olsa vardır. Fakat bunu kontrol edebilme ve maksimum seviyeye çıkartma ise bilgi – tecrübe gerektirmektedir.

Medyumlar Nasıl Bilgi Aktarır?

Bilgi aktarımı konusunda bu mesleği icra edenler genellikle 3 olay ile ilgilenirler. Bunlar sırasıyla:

  • Altıncı his ile,
  • Kulağa gelen sesler ile,
  • Tırnağa bakaraktır.

Bu üç durumunun tamamını kullanabileceği gibi sadece birine de hakim olması yeterlidir.

Medyum Çeşitleri Nelerdir?

Bu konuda tam bir sınıflandırma yapılmamasına rağmen 2 önemli faktöre göre ayırabiliyoruz. Bu faktörler ise idrak ile iradedir. Eğer hem idrak edebiliyor hem de iradesi ile hareket ediyorsa buna sezgisel diyoruz. Eğer idrak edemiyor ve iradesi ile de hareket edemiyorsa mekanik olarak tanımlıyoruz. 3. sınıfımız ise idrak etmesi fakat iradesi dışında hareket etmesidir. Buna verilen isim ise “otomatik”.

Spiritüalist (ruhçuluk) anlayışı ülkemizde olmasa da özellikle Asya bölgesinde oldukça yaygındır. Bu anlayışa göre medyumluk yeteneğine sahip olan kişi bunu bir hüner olarak sergilememeli, bir kazanç kapısı olarak görmemeli ve kötü amaçlar ile kullanmamalıdır. Bu üç durumun aksine hareket etmesi onu felaketlere sürüklemektedir. Fakat belirttiğimiz gibi bu bir anlayışın ürünüdür. O yüzden Spiritüalist bakış açısını tamamen doğru olarak algılamak da yanlıştır.

Birçok ruh bilimciye göre aslında medyumlar gelecekten bilgi alamazlar. Fakat bunun aksini savunan pek çok kesim de mevcuttur. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz bu olayı bir çıkış kapısı, bir çözüm kapısı olarak görmenizden ziyade bir alternatif yol olarak benimsemeniz yönündedir.

Benim bu konuda araştırmalarım sonucunda en mantıklı bulduğum site www.aslanhoca.com ‘dur. Hizmetleri ve referanslarını okuduğumda böyle bir kanıya vardım. Fakat size son tavsiyem olarak, kendiniz siteye tıklamanızı ve detaylı bir şekilde okumanızı söyleyeceğim. Eğer tatmin olursanız ve mantığınıza oturtursanız iletişim yolları üzerinden ulaşabilir veya sitedeki makaleleri okuyabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir