Mersin’de Gezilecek Yerler – 2021

Ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Mersin, her geçen gün gelen yatırımlar ile birlikte daha da gelişmekte ve uluslararası anlamda da tanınan bir şehir haline gelmektedir. Mersin’in en önemli özelliklerinden birisi de turizm ve seyahat için tercih edilebilecek çok fazla seçeneğinin olmasıdır. Bu yazımda sizlere Mersin’de gezilecek yerler ve bu yerler hakkında detaylı bilgilere nereden ulaşabilirsiniz, detaylı anlatmak istiyorum.

Taşucu Halk Plajı

Akdeniz’in suyunu hissedeceğiniz, temiz denizi ve plajı ile büyüleneceğiniz Taşucu Halk Plajı, tamamen vatandaşlar tarafından kullanılabilen; sığ denizi ile güvenli şekilde eğlenebileceğiniz bir yerdir. Taşucu halk plajı hakkında detaylı bilgi için ise mersinde gezilecek yerler hakkında sizlere detay sunan https://mersindeneyapilir.com/ adresini önermekteyiz. Yüzlerce yapılacak ve gezilecek yeri sizlere aktaran bu sitede pek çok alternatif bölge de bulunmaktadır.

Fındıkpınarı Yaylası

Dört mevsimi aynı anda yaşatmayı başaran nadir bölgelerden birisi Mersin’de en popüler alanların başında ise Fındıkpınarı Yaylası gelmektedir. Denizden çıkanların ertesi gün tertemiz havayı içine solumak, özellikle yazın serinlemek için tercih ettiği Fındıkpınarı yaylası; ihtişamı ile sizlere büyülemektedir. Tabi fındıkpınarı yaylasına gittiğiniz zaman sadece gezmeyecek, ayrıca ek gezilecek yerleri ile seyahatinizin keyfini daha da arttıracaksınız. Yaylada neler yapılabileceği ile ilgili bilgiyi mersin gezi rehberi sitesi olan mersindeneyapilir.com adresinden alabilirsiniz.

Sizlere Mersin için iki önemli yerleşim bölgesini aktardık. Bu iki seyahat edilebilecek, gezilebilecek yer dışında yüzlerce bölge mevcuttur. Fakat bunların hepsine yukarıda bahsettiğimiz site üzerinden ulaşabilir ve kendinize bir rota çıkarabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir