Mikrofiber Cam Bezlerinin Diğer Temizlik Bezlerine Üstünlükleri Nelerdir?

Mikrofiber temizlik bezi, sıradan temizlik bezlerine göre çok daha avantajlıdır. Bu sebeple son zamanlarda ev temizliğinde kullanılan mikrofiber bezler oldukça popüler hale geldi. Kullanımı kolay olan ve sıradan temizlik bezlerine göre pek çok avantajı olan mikrofiber bezler, farklı renk ve desen seçenekleri ile mikromarket.net adresinden satın alınabilir.

Mikrofiber Cam Bezlerin Avantajları

Mikrofiber bez, santimetre başına 100.000’den fazla lif içerir. Bu lifler ağırlıklarının yedi katından fazlası su emme kapasitesine sahiptir ve liflerin sayesinde mikrofiber bezler son derece iyi şekilde kurulayabilir. Diğer temizlik bezleri ve kimyasal temizleyiciler her türlü kiri toplayamaz ve çoğu zaman kalıntıları geride bırakır. Mikrofiber bezler ise, tamamen temiz bir yüzey bırakarak liflerindeki kiri ve sıvıyı hapseder.

Ayrıca, mikrofiber cam bezlerinin bakterilerin giderilmesinde yüzde 98,9 oranında etkiye sahip olduğu bilinir. Bununla birlikte çamaşır suyu ile kullanılan diğer temizlik bezleri bakterilerin giderilmesinde yüzde 92 oranında etkilidir. Mikrofiber temizlik bezi derin temizlik sağlar, çünkü küçük lifleri yüzey gözeneklerine ve çatlaklarına ulaşabilir. Diğer temizlik bezleri ile pamuklu yapıdaki bezler tüm kir ve mikropları etkili bir şekilde yakalamak ve derinlemesine temizlemek için mikrofiber bezler kadar başarılı değildir. Mikrofiber cam bezleri, yüksek hijyene gereksinim duyan mutfak cam yüzeylerini olması gerektiği gibi temizler.

Mikrofiber cam bezleri, kullanıldığı alanlarda arkasında tiftik ya da  çizik bırakmaz. Bu durum cam veya ayna gibi hassas yüzeyleri temizlemek için onları diğer temizlik bezlerin göre mükemmel hale getirir. Mikrofiber temizlik bezi, tipik temizlik bezlerinden daha fazla sıvı ve kir emdiklerinden, size iz bırakmayan bir temizlik de sağlarlar.

OKUMALISIN!  Tente Branda

Cam Yüzeylerde Mikrofiber Bez İle Kolay Temizlik

Cam yüzeyler, parlak ve şeffaf yapısı sebebi ile diğer yüzlere göre daha zor bir temizlenme sürecine sahiptir. Mikrofiber cam bezi arkasında su izi bırakmadan, iyi su emme gücü ile cam yüzeyini parlatacak seviyede temizler. Diğer bezler ile camı birkaç kez ovalamak ve üzerinden tekrar tekrar geçmek gerekirken mikrofiber bez ile tek seferde ovalayabilir ya da kurulayabilirsiniz. Böylece iyice kurulanan cama kir ve toz yapışma ihtimali azalır.

Mikrofiber cam bezleri ile cam temizliği daha kısa sürer ve daha az yorucu hale gelir. Mikrofiber bezler tüm kirleri derinlemesine temizleyeceğinden uzun süre camlarınızı bir daha temizlemenize gerek kalmaz. Diğer bezlerin aksine çizik bırakmayan mikrofiber temizlik bezi, cam yüzeylerde güvenlikle kullanabilirsiniz.  Mikrofiber bez fiyatları, diğer temizlik bezlerine göre biraz daha pahalı görünse de tek bir mikrofiber bez, birden çok temizlik bezinin işini yapar. Bu sayede uzun vadede mikrofiber bez fiyatları, daha çok sayıda alınan diğer bezlere göre daha hesaplı olur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir