Mobil Uygulama Nedir, Nasıl Yapılır?

Mobil Uygulama Nedir, Türleri Nelerdir?

Günümüzde akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazların kullanımı günden güne artmaktadır. Bu cihazların çok fazla kullanılması nedeniyle mobil uygulamaların da önemi artmaya devam ediyor. Peki mobil uygulama nedir, nasıl yapılır? Mobil uygulama türleri nelerdir? Mobil uygulama yapmanın maliyeti nedir? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları anlatacağız.

Mobil uygulama, günümüzde en yaygın olarak kullanılan uygulama türüdür. Sadece mobil cihazlarda kullanılabilen yazılımlardan oluşturulmuştur. Mobil uygulama, diz üstü veya masaüstü bilgisayarlarda erişilen uygulamalarla büyük oranda benzerlik gösterir; fakat daha küçük ve sınırlı işlevlere sahiptir. Mobil uygulama denildiğinde; uygulama, web uygulamaları, çevrimiçi uygulama, akıllı telefon uygulaması vb. farklı birçok seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Mobil uygulamanın yapım aşamasında izlemeniz gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Uygulama fikrini oluşturun.
  • Uygulamanızın özelliklerini belirleyin.
  • Benzer uygulamaları araştırın.
  • Uygulamanın bir taslağını oluşturun.
  • Uygulamanın tasarımını belirleyin.
  • Uygulama pazarlama planı oluşturun.
  • Uygulamanızı App Store’a ve Google Play’e gönderin.
  • Uygulamanızı pazarlayın ve kullanıcı geri bildirimleriyle geliştirin.

Mobil uygulama türlerini teknolojiye göre mobil uygulama türleri ve içeriğe göre mobil uygulama türleri olarak 2 ana başlık altında inceleyebiliriz. Teknolojiye göre mobil uygulama türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Yerel Uygulamalar

2. Web Uygulamaları

3. Hibrit Uygulamalar

İçeriğe göre mobil uygulama türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Oyun Uygulamaları

2. Verimlilik Uygulamaları

OKUMALISIN!  Mikrofiber Cam Bezlerinin Diğer Temizlik Bezlerine Üstünlükleri Nelerdir?

3. Yaşam Tarzı ve Eğlence Uygulamaları

4. Mobil Ticaret Uygulamaları

5. Diğer Uygulamalar

Mobil Uygulama Yapmanın Maliyeti Nedir?

Bir mobil uygulamaya sahip olmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru “Mobil uygulama yapmanın maliyeti nedir?” sorusu oluyor. Mobil uygulama geliştirme maliyetleri hakkında bilgi alarak bütçesini optimize etmek isteyenler için bu konu oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Mobil uygulama, dijital dünyada geniş bir yelpazeye yayılmış ve günden güne büyüyen bir alandır. Dolayısıyla mobil uygulama ekonomisi de gelişmeye ve büyüme devam eder.

Bir mobil uygulama geliştirmenin maliyeti, uygulamanın ne yapacağı ve ne kadar kapsamlı olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle mobil uygulamanın maliyeti oldukça geniş bir skala üzerinde yer alır. Aralığın çok büyük olması nedeniyle tam bir maliyet belirlemek doğru değildir; fakat bir mobil uygulamanın maliyetini neler oluşturduğunu ve ortalama fiyatı belirlemek için internette uygulamada olmasını istediğiniz özelliklere göre mobil uygulama yapan sitelere başvurabilirsiniz.

Shopiroller ekibi olarak, bu yazımızda mobil uygulama hakkında merak edilen detayları ele aldık. Daha fazlası hakkında bilgi almak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Shopiroller, E-Ticarette işinizi büyütmek ve yönetmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri size sunar. Son zamanlarda çok sık kullanılan ve E-Ticarette önemli bir yer edinen bağlantı ile ödeme alma, mobil E-Ticaret gibi tüm yenilikçi sistemlere Shopiroller ile sahip olabilirsiniz. E-ticarette ihtiyaç duyabileceğiniz tüm dijital ürünlere, fiziksel ürünlere ve profesyonel hizmetlere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir