Müzik Kesici Nedir? Online Mp3 Kesici Siteleri!

Geçtiğimiz günlerde bir video yaptığım sırada ses dosyasının kesilmesi gerekiyordu. Fakat video yapmakla uğraştığım programı ilk defa kullanmaya başladığım ve çok hakim olmadığım için nasıl sesi kesme işi yapacağımı bulamadım. Bunun üstüne, internette bir araştırma yaptım. Bu yazımda sizlere müzik kesici, ses kesici veya mp3 kesici olarak piyasada yer alan siteler ve verdikleri hizmetlerden bahsetmek istiyorum.

Müzik Kesici Nedir?

Bir şarkı veya ses dosyasını düzenlemeniz gerekebilir. Kimi zaman remix misali sesi ile oynarsınız, kimi zaman ise belirli noktalarından keserek kırpma işlemi uygularsınız. İşte bu konuya halk arasında müzik kesme, işlemi yapan site ve servislere ise müzik kesici denilmektedir.

Temel olarak bir ses dosyasının belirli bir saniyesinden, belirli bir saniyesi aralığını keserek; diğer kısımları silme işlemine müzik kesme denir. Kullanım amaçları farklı olsa da yapılan işlem her zaman aynıdır.

Ne Amaçla Müzik Kesme İşlemi Yapılır?

Bu konuda size örnekler vererek çeşitleri anlatmaya çalışacağım. Direkt kategorize etmek doğru olmaz.

Zil Sesi Yapma

İnternette dolaşırken ya da bir arkadaş tavsiyesi ile harika bir müzik veya şarkı duydunuz. Bunu telefonunuzun veya benzeri bir cihazın zil sesi istiyorsunuz. Hatta alarmınız için bile kullanmak isteyebilirsiniz. İşte böyle bir durumda, duyduğunuz mp3 dosyasının belirli bir kısmını keserek, en uygun bölümü kaydedebilir ve bunu zil sesi olarak tayin edebilirsiniz.

Zil sesi yapma programı aramak yerine internette faaliyet gösteren ve birazdan anlatacağım siteyi kullanmanızı tavsiye ederim.

Intronuza Ses Ekleme

Bir video hazırladınız ve bu videonun başlangıcına intro eklediniz. Başlangıçta çıkan ortalama 10-15 saniyelik bu kısım için ise harika bir şarkı buldunuz. Fakat sadece belirli bir kısmını kullanmayı düşünüyorsunuz. İşte bu durumda mp3 kesici siteleri veya programları sizin işinizi görecektir.

Videoda İstemediğiniz Sesleri Silin!

Ödeviniz, işiniz veya zevk için bir video hazırladınız fakat belirli bir kısmında sesin kötü ve rahatsız edici olduğunu fark ettiniz. Bu durumda o alanı silmeniz en mantıklısı olabilir. İşte böyle bir olay ile karşılaşırsanız ses kesiciler yine sizin kurtarıcınız haline gelecektir.

Desteklenen Formatlar Neler?

Ses dosyası dediğimiz zaman aklımıza genellikle mp3 gelmektedir. Fakat bunun dışında pek çok formatta dosyanın da dönüştürme işlemini yapabilirsiniz. Bunları wav, ogg, m4a, wma, m4r olarak sıralayabiliriz. Eğer farklı bir uzantınız var ise onu da conventerlar yardımı ile dönüştürerek uygun hale getirebilirsiniz.

TAVSİYE ETTİĞİM ÜCRETSİZ SERVİS!

Yukarıda anlattıklarımı, bir siteyi ön plana alarak oluşturdum. Şu ana kadar incelediğim servisler arasında hem en kaliteli dönüşü vermesinden, hem de ücretsiz ve hızlı olmasından dolayı sizlere de önermek istedim. https://webaudiocutter.com/tr/ adresinden servise ulaşabilirsiniz. “Dosya Yükle” butonuna tıklayarak veya sürükleme teknolojisi ile ses dosyanızı ilgili alana sürükleyerek kırma, kesme işlemlerinde bulunabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir