Neden Fazla Sosyal Takipçi Hizmetlerini Tercih Etmeliyim?

Sosyal medya, günümüz pazarlamasının ve insan davranışlarının temel basamağını oluşturmaktadır. Her hareketimiz, her davranışımız sosyal medyanın bizi yönlendirmesiyle şekilleniyor.

Bu şartlar altında sosyal medyanın önemini ve gücünü görmezden gelmek imkânsız. Peki, biz bir şahıs veya kurumsal bir firma olarak bu piyasada nasıl hayatta kalabilir, kendimizi gösterebilir ve hem satışlarımızı arttırıp hem de sayfamızı büyütebiliriz?

Çözümün maalesef ki net ve tek bir çözümü yok. Birden fazla işlem ve bu işlemleri yaparken bir koli dolusu emek harcamamız gerekiyor. Düzenli paylaşımlar yapmak, hikayeler paylaşmak, takipçilere samimi ve içten yaklaşmak gibi birden fazla algoritmayı bir araya getirmek şart.

Instagram’da Ne Yapmalıyız?

Böyle bir sektörde kaliteli ve güvenilir Instagram takipçi satın alma zorunluluğu ortaya çıkıyor. O kadar yoğunluk ve güç gerektiren uğraşın üzerine düşük takipçinin getirdiği o ekstra zorluluğu yaşamamak için takipçi satın almak da artık zorunluluk.

Peki takipçi almak yeterli mi? Tabii ki hayır. Güvenilir, kaliteli bir hizmeti aldıktan sonraki aşamalarda düzenli ve güncel olarak sürekli sayfamızı büyütmemiz gerekiyor. Sayfa büyütürken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri olan sürekliliği kesinlikle kesmememiz gerekiyor ve aralıksız olarak bir düzene uymalıyız.

Gönderileri Hangi Düzende Paylaşmalıyız?

Bu düzen, günlük 2-3 gönderi de olabilir, 2-3 günde bir gönderi de olabilir. Önemli olan şey belli bir düzene girmek ve bu düzeni bozmadan çalışmaya devam etmek.

Bunun dışında sayfa büyüme aşamasındayken tüm takipçilerle samimiyet sağlanmalı, robot ve hazır gönderilerin paylaşıldığı bir sayfa olmamalıdır. Gelen yorumlara cevap verilmeli, gönderilerin içeriği ve açıklamaları insanların cevap verebileceği tarzda olmalıdır. Bu şartlar sağlanırsa hem içerik kalitesi yükselir, hem sayfa etkileşimi artar hem de insanların etkileşiminin artması doğrudan doğruya takipçi artış hızınızı hayal dahi edemeyeceğiniz oranda arttırır.

Tüm bu şartlara uyup düzenli hizmet verdiğimiz sürece sonuçlar hem olumlu ve güzel olacaktır. En önemli şeyleri atlamayın, düzenli çalışın ve tüm hizmetleriniz kaliteli olsun.

Kurumsal sayfalar bu aşamaların haricinde belli bir takipçi miktarına ulaştıktan sonra Instagram sponsorlu reklamları çıkarak kendi hizmetlerini arttırmalı, güçlendirmeli ve piyasa dışından da müşteriler elde etmeye çalışmalıdır, bu sayede sonuçlar çok daha verimli olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir