OK.RU Backlink – Video Backlink Alma Yolları – 3

Ok.ru ile Video Backlink Alma Yolları serimize devam ediyoruz. Daha önce paylaştığım Ustream.tv ve dailymotion.com ile ilgili anlatımları sitemde bulabilirsiniz. Bu yazımda ise hem bir sosyal medya aracı hem de bir video yükleme servisi olarak da kullanılan Ok.ru ‘dan nasıl video backlink alınabileceğini göstereceğim. Daha çok film ve dizi sitelerinin faydalandığı ve dünya çapında nam salan bu servis tamamen ücretsiz olarak içerik yüklemenize olanak tanıyor. 

OK.RU Nasıl Kaydolunur?

  • İlk olarak sosyal medya ağının sitesini açalım. https://ok.ru/ bu adresten ulaşabilirsiniz.
  • Sağ kısımda bulunan giriş alanın hemen altında “Registration” yazılı bir buton göreceksiniz. Ona tıklayın.
  • Açılan ekranda telefon numaranızı yazarak GSM onaylama işlemine geçin. Ne olursa olsun mobil onay istediği için gerçek bir numara yazmanızda fayda var.
  • Onaylamayı yaptıktan sonra sizden şifre isteyecek. Kullanmak istediğiniz şifreyi de yazarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.
OKUMALISIN!  Blogspot Sitelerden İçeriğinize Uygun Backlink Alma Yolları

Ok.Ru Video Backlink Nasıl Alınır?

Bir sosyal medya ağı olmasından dolayı sadece video ile değil başka paylaşım şekilleri ile de bağlantı alabileceğiniz bu serviste şu an için sadece multimedya paylaşımlarına bakacağız. Kaydınızı bitirip sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen panelde aynı Facebook’ta da olduğu gibi “Ne Düşünüyorsunuz?” şeklinde bir alan göreceksiniz. Bu alanın hemen altında Fotoğraf – Video – Yayın – Ruh Hali bulunuyor. Bizim için gerekli olan kuşkusuz Video seçeneği. Ona tıkladıktan sonra direkt olarak dosya seçme ekranı gelecek ve buradan yüklemek istediğiniz videoları belirleyerek “Aç” demeniz gerekiyor.

Videolar yüklenirken ekranda yer alan düzenleme alanından “Description” kısmına içerik yazacaksınız ve bu içerikte site linkiniz de yer alacak. Ben yaklaşık 20.000 karakter yapıştırdım alana ve tamamını ekledi. Kısacası çok fazla karakter sınırı olduğunu düşünmüyorum. Varsa uzun uzun bir açıklama koyabilirsiniz. Böylece verimini de maksimum seviyeye çekmeniz mümkün olur.

Aynı anda birden fazla video yükleme olayından dolayı ben yaklaşık 10-15 dakikada ortalama 1-2 dakikalık 10 içerik yükledim ve sorunsuz bir şekilde yayınlandı. Eğer bir sorun yaşarsanız yorum alanından belirtmeniz dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

UYARI: Alınan linkler yönlendirme linki şeklinde gönderilmektedir. Bu yüzden direkt olarak dofollow veya nofollow link beklemeyin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir