One Piece İzlemenin Tutkusu

Selam. Bugün size bahsedeceğim anime, anime dünyasının en uzun ve en popüler animelerinden. Türkanime ve anime izlemeyi sevenlerin izlemeyi çok sevdiği ve milyonlarca fanının olduğu One Piece, 1998 yılından itibaren sürekli olarak üretilmekte ve 700’den fazla bölümü var. One Piece, Türkiye dahil, dünyanın birçok ülkesinde yayınlanmaktadır. One piece izleyenler konusunu bilirler fakat ben izlememiş olanlar için, konusundan biraz bahsetmek istiyorum.

Monkey D. Luffy tarafından yönetilen bir korsan gücü olan Hasır Şapkalılar grubu, kurgusal bir evrende hazine arıyorlar. Bu hazine One Piece, bir zamanlar efsanevi korsan kralı Gold D. Roger’a aitti. Bu One Piece’nin saklanma yeri ile birlikte, dizinin en büyük sırrı olan şeydir. Dizi, Luffy ve arkadaşları, Lorenor Zorro, Nami, Lysop, Sanji, Tony Chopper, Nico Robin, Frankie ve diğerlerinin hazine arayışı içinde bazı maceralar yaşayarak ve tehlikeli bir çok rakibini ortadan kaldırarak heyecanlı bir şekide ilerliyor. Türkanime ve anime izlemeyi seven kişilerin tutkuyla izlediği hazine avının hikayesi, her karakterin arka plan hikayeleriyle zenginleştirilmiş ve mangada da anlatılan hikayelerin çoğu animeye aktarılmıştır.

Mangasını okuyan ve One piece izleyenler bilirler, Tv. dizisinin mangasını geçmediğinden emin olmak için, her zaman mangada bulunmayan hikayeler içeren ek bölümler yapılmıştır. Türkanime ve anime izlemeyi seven izleyicilerin bildiği gibi, Tv. versiyonu için tanıtım biraz değiştirildi ve daha az şiddet içeren sahneler oluşturuldu. One piece izleyenlerin bildiği gibi, Luffy ve arkadaşları hazineyi bulmak için çıktıkları yolculuklarında, karşılarına bir çok zorluklar çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de korsanları ortadan kaldırmaya çalışan deniz kuvvetleri. Daha sonra, Türkanime ve anime izleyicilerinin tanık olacağı gibi, Luffy ve arkadaşlarının deniz kuvvetleri ile olan maceraları büyük bir çatışmaya dönüşüyor.

Bu çatışma iki gücün savaşı olduğu için, zaman zaman şiddete dönüşebiliyor bu sahneler. One piece izleyenler bilirler, One Piece dünyası çok farklıdır, devler, cüceler, normal insanlar, kılıç ustaları, gladyatörler, korsanlar, denizciler, uzun kollu, uzun bacaklı insanlar, esrarengiz güçlü, yetenekli insanlar ve daha niceleri. Türkanime ve anime izleyicilerinin sevdiği bu fim, geleneksel anime mantığından çok farlı bir tarzda yapılmıştır. One piece izleyenler belki de bu yüzden bu filmi çok seviyor ve unutamıyorlar. Siz de bu filmi en kısa zamanda izleyebilir ve sevip sevmeyeceğinize ondan sonra karar verebilirsiniz. Size iyi seyirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir