Opencart Nedir? Neden Opencart Kullanılmalı?

E-ticaret sitenizi kendi kendinize kurmanızı sağlayan Opencart, ücretsiz çevrimiçi bir kaynaktır. Açık kaynaklara dayanan Opencart, sanal mağazanızı davetkar bir kullanıcı arayüzü ile arama motoru dostu yapmanıza olanak tanır. MySQL tabanı ve Php yazılım dili ile yazılmıştır. İnternetteki alışveriş sitelerinin büyük bir bölümü Opencart ile yönetilir. Bu sayede satıcılar, kontrol panelini daha önce hiçbir deneyimleri ve yazılım bilgileri olmamasına rağmen kolaylıkla yönetebilir.

Neden Opencart Kullanılmalı?

  • Eklentiler: Farklı eklentiler sunan Opencart, ücretsizdir ve E-ticaret firmanızın içeriğine göre kişiselleştirme yapmanıza olanak tanır. Bu sayede online alışveriş siteleniz ile müşterilerin etkileşimini arttırarak mağazanızı daha cazip kılar. Opencart’ın toplam eklenti sayısı 1500 civarındadır.
  • Destek: OpenCart topluluğu destek vermeye her daim gönüllüdür. Her türlü sorunuz için teknik desteğe erişebilirsiniz. Aynı zamanda OpenCart kullanıcıları ve bilgili diğer programcıların sorulara cevap verdiği bir topluluk forumu da bulunmaktadır. Herhangi bir hat bulduğunuzu ya da sorun ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız OpenCart’a hızlı ve kolay bir şekilde bildirimde bulunabilirsiniz.
  • Gösterge paneli: Opencart herkes tarafından kullanılabilmek üzere yaratılmıştır. Bu nedenle gösterge paneli son derece anlaşılabilir ve yönetilmesi kolay şekilde dizayn edilmiştir.
  • Maliyet: Opencart, kaynak platformu sayesinde hiçbir ücret ödenmeden indirilip kullanılabilir.
  • İçerik: OpenCart komut dosyası Model-View-Controller isimli yaygın kullanılan bir programa dayanır. Sahip olduğu popülerlik nedeniyle bu komut dosyası pek çok yazılımcının bildiği ve ilgilendiği alan içerisinde yer alır. Opencart komut dosyası XHTML uyumludur.
  • Sunucu kaynakları: Opencart, yerleşik özelliklere çok sayıda gereksinim duymadığı için daha az karmaşık sunuculara sahiptir. Online mağazanız için birkaç eklenti eklemek istediğinizde, sitenizin verimliliği ve hızında gözle görülür bir azalma olmadığını fark edersiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

1 yorum: “Opencart Nedir? Neden Opencart Kullanılmalı?”

  1. Kendi sitemizde wocommerce kullanıyoruz her altyapının kendine göre artısı ekisisi var siz gayet güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir