Oynanabilecek En İyi Online Browser Oyunlar – 2018

2018’in sonlarına gelmemize rağmen böyle bir içerik üretmek istedim. Son zamanlarda işlerimle uğraştığım sıralarda ara vererek kafamı dinlendirmek istiyorum. Bu dinlendirme sırasında da hızlı bir şekilde oynayabileceğim online browser oyunlara bakıyorum. Keşfettiğim ve beğendiğim en iyi online browser oyunları aşağıda liste olarak sizlere sundum, umarım siz de beğenirsiniz.

Surviv.io

CS:GO’yu bağımlılık yapmaya başladığını hissettiğim için silmiştim, ardından PUBG fulyasına dahil oldum ve her gün 4-5 saat bu oyunu oynamaya başladım. Fakat zamanımın yok yere gittiğinin farkındaydım. Ayrıca bug ve donmalardan dolayı ciddi bir sinir harbi yaşıyordum. Tam oyunu silmeyi düşündüğüm sıralarda surviv.io isminde bir oyunla karşılaştım. Oyunu keşfettikten sonra da PUBG’yi sildim.

Surviv.io genel olarak PUBG’nin iki boyutlu browser versiyonu olarak tanımlanabilir. Tamamen ücretsiz olarak oynadığınız bu oyunda sürekli olarak değişen bir harita var. (Aynı harita fakat evler, yapılar random olarak konumlanıyor.) Yerden ve kutulardan bulduğunuz silah, eşya, sağlık ürünleri vs. ile düşmanlarınızı öldürmeye çalışıyorsunuz. Ortalama bir oyunun tamamlanma süresi ise 5-10 dakika arası. Yani 1. olduğunuzu varsaydığımızda ortalama 7 dakika oynamış olacaksınız.

Oyunun sevdiğim özelliklerinden birisi de hile muhabbetinin çok olmaması. Hileli oyun ile muhatap olmuyorsunuz ve böylece keyifli şekilde zaman geçireceksiniz.

Haxball

Uzun yıllar boyunca yayında olan fakat son zamanlarda iyice oynamaya başladığım bu oyun ile birkaç sene önceki durum arasında ciddi bir fark gördüm. En önemli fark ise birbirinden farklı modların gelmesi. Harita yükleme konusu üzerinden çok değişik modlar ile karşılaştım. Sniper, Hırsız Var vb. çok ilginç bu modların hiçbirini oynamadım açıkçası. Benim için en keyiflisi 3vs3 default harita.

Haxball için fark ettiğim kadarıyla takım olayı artmış durumda. İnsanlar oda açarak takımlarına üye alıyorlar ve ardından Discord kanalına davet ediyorlar. Ciddi bir ilerleme var, tabi oyun ilk çıktığında nasılsa şimdi de aynı.

Piyasada yeni yeni kendine yer bulduğu zamanlarda hile konusu ciddi bir sorun haline gelmişti ki benim oyunu bırakma sebebim de artan hilelerdi. Hileli oyun oynamak isteyenlerin hücum ettiği browser oyun haline gelmişti. Fakat artık böyle sorunlar yok.

Flash Oyunlar

Üçüncü sıraya hiç vazgeçmediğim oyun şekli olan flash oyunları koyuyorum. Unity gibi motorlar ile hazırlanan bu tip oyunlar her zaman aynı tadı verdiği için beni memnun ediyor. Fakat güzel bir site seçmek gerek. Özellikle 2018 yılında bu tip oyun siteleri ciddi derece reklama boğulmuş durumda. Oyunturu.org ise hem reklamdan arınmış bir site hem de her kategoride yüzlerce oyun var. Ben rastgele bir tanesini seçip oynuyorum.

Çevremde küçük bir çocuk varsa ve zaman geçirmesi için oyun açmayı düşünüyorsam kamyon oyunları nı tercih ediyorum. O kategorideki oyunlar ciddi anlamda çok iyiler, arada benim içimden bile oynamak geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir