Penzu.com’dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 3

Her gün listeme eklediğim yeni otoriter siteleri sizlerle paylaşmaya, nasıl backlink alınabileceğini göstermeye çalışıyorum. Otoriter Backlink Alma Yolları serisinin üçüncü yazısında Penzu.com bizi karşılıyor. Türkçe kaynaklarda çok fazla karşınıza çıkmayabilir. Genel anlamda insanların gezi maceralarını aktardıkları bir mikroblog olarak düşünebilirsiniz. Fakat biz bu servisi tabi ki backlink alabilmek için kullanacağız. Lafı uzatmadan Penzu.com ‘dan backlink alma ipucuna geçelim.

UYARI: Yayınlanan içeriğin kaynağı görüntülendiğinde link aldığınız kısım, yani yazının tamamı kod içinde yer almıyor. Nitekim çoğu otorite için bu durum bir zaman kaybı gibi görülse de ben yine değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Penzu.com ‘a Nasıl Kayıt Olunur?

Alexa global değeri 30k alan penzu’ya kayıt işlemini yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  • https://penzu.com/ adresini açın ve “Start Your Free Journal Now” butonuna tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen kayıt formunu doldurun ve “Create Account” butonuna tıklayın.
  • İşlem tamamlanınca sayfa sizi otomatik olarak yönlendirecek fakat manuel halletmek istiyorsanız oradaki skip butonuna tıklamanız yeterli.
  • Penzu kayıt işleminin son aşamasında sizlere birkaç soru soruyor ve cevap vermenize gerek yok. Bu yüzden “Skip this step” butonuna tıklayarak direkt panele yönlenebilirsiniz.
OKUMALISIN!  Box.com Backlink – PDF Backlink Alma Yolları – 7

Penzu.com ‘dan Nasıl Backlink Alınır?

Kayıt işlemi tamamlanınca direkt olarak yeni içerik sayfasına yönleniyorsunuz. Buraya bir metin girerek, link verme butonundan sitenize bağlantı verebilirsiniz. Ardından metin editörünün sağ üst kısmında yer alan “Save now” butonuna tıklayarak düzenlemelerinizi kaydedin. Fakat işlem bununla bitmiyor. Kaydettiğiniz içeriği paylaşmanız gerekiyor. Bunun için de yine metin editöründe yer alan butonların en sağındaki üç noktaya tıklayın. “Share” butonuna basın ve karşınıza gelen kutudan “Share via Public Link” seçeneğine gelin. Buradaki link sizin içeriğinizin yayınlandığı sayfadır. Kısacası backlink aldığınız sayfa.

Yukarıdaki birkaç işlem ile birlikte Alexa değeri 30k olan bir siteden backlink çıkışı sağlamış olacaksınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir