Portakal Görünümlü Selülitlerinize Hemen Veda Edin!

Kadınların büyük kısmında görülen ve birçok farklı sebeple meydana gelebilen selülit problemi için bugüne kadar onlarca farklı ürün ve farklı tedavi geliştirildi ve kadınların baş belası olan, rahat rahat dolaşmalarına engel olan bu problemin önüne geçildi. Selülit nedir, tedavisi nasıl yapılır, yöntemler nedir… Sizler için selülit tedavisi Mersin uygulayıcısı olan Karakucak Poliklinik ile görüşmeler yaptık ve selülit ile alakalı sorular sorduk. Aldığımız bütün cevapları sizler için derledik. Selülit tedavisi hakkında bilinmesi gereken her şey haberin devamında. İşte tüm detaylar…

Selülitten Kurtulmaya Ne Dersiniz?

Zayıf ya da kilolu olmanız fark etmez, selülit tam bir baş belası! Araştırmalara göre kadınların %80 civarında görülen bir problemdir selülit. Dengesiz, aşırı yemek yemek, çok hareketli bir yaşam geçirmeme ve günün büyük kısmını iş ya da başka sebeplerle oturarak geçirme, östrojen hormonunda ani artışlar vs. gibi daha birçok farklı sebeple ortaya çıkabilen rahatsız edici bir problemdir. Genel olarak uyluk, kalça ve basen bölgesinde portakal kabuğuna benzer bir şekille görülen ve daha da ilerleyen seviyelerinde çukur oluşumuna sebep olan bir estetik sorundur selülit.

Selülit, deri altındaki yağ hücrelerinin normalden fazla birikmesi ile belirli alanlarda kan dolaşımındaki bozukluk ile oluşur. Bu bozukluk ile yağ hücrelerinde emilim problemleri yaşanır ve bölgelerde biriken yağ hücreleri, topak hale gelerek deride çöküntü oluşmasına sebep olur. Bilinmesi gereken bir diğer konu da selülitin şişmanlık ile hiçbir alakası olmadığıdır. Çünkü zayıf kadınlarda da çok sayıda görülebilmektedir. Genetik faktörler, vücut yağ yüzdesi, yaş ilerlemesi, cilt kalınlığı gibi faktörler bu oluşum üzerinde büyük etkilere sahiptir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülür. Bunun en büyük sebebi de östrojen hormonunun kadınlarda olması ve yağ dağılımının da kadın vücudunda daha çok olmasıdır.

OKUMALISIN!  Instagram Dil Ayarı Değiştirme - Nasıl Yapılır?

Medikal ya da teknolojik yöntemlere başvurularak ortadan kaldırılabilmektedir aslında selülit. Medikal yöntem olarak, mezoterapi, karboksi terapi; teknolojik yöntem olarak da Vela Shape 3, AWT, VShape, Cacı Quantum, Thermilift, Eximia HR 77 gibi yöntemler kullanılmaktadır. Teknolojinin de gelişmesi ile üretilen yöntemler artmış ama her biri de yüksek etkiler göstermektedir. Selülit tedavisi Mersin temsilcisi olan Karakucak Poliklinik tarafından uygulanan tedavi yöntemlerine kısaca değineceğiz.

  1. VelaShape

FDA tarafından onaylı olan VelaShape hem cilt yüzeyine hem de alt tabakalarına etki edebilen bir teknolojiye sahiptir. Böylelikle portakal görünümünde hafiflemeler meydana gelir. Radyofrekans ve kızılötesi ışınlarının etkinliği ile uygulanan VelaShape yönteminde masaj teknolojisi ile birlikte uygulama sağlanır ve uygulama sonrasında bölgede yağ dokusunda azalma meydana gelerek portakal kabuğu görünümü de düz bir görüntü kazanır. Selülit şiddetine göre seans sayısı değiştiği gibi ortalama 4-6 seans kadar uygulama yapılır.

  1. Vshape

Radyofrekans ve ultrason enerjilerinden faydalanılan Vshape, selülit tedavisinde olduğu gibi bölgesel incelmede de etkili bir yöntemdir. Ultrason enerjisi sayesinde, uygulama yapılan bölge net olarak görülebilecektir ki diğer yöntemlerden de bu özellik sayesinde ayrılır. Cilde yeni form kazandırır ve kolajen üretimi arttırılır. Böylece ciltte bulunan yağ dokusu incelir ve sıkılaşma sağlanır. Ortalama 4-6 seans kadar sürer ve her seans da 25 dakika kadar sürmektedir.

 

 

 

  1. AWT

Akustik Dalga Terapisi adı verilen AWT, selülit tedavisi uygulamalarında acı, ağrı ya da herhangi bir yan etki bırakmadan uygulanabilmektedir. Selülitte iki ana temel bulunmaktadır ve tedavi çözüme kavuşturulur. Şok dalgalar ile hem bağ dokuya hem de yağ dokuya etki eder. Deri altında oluşan çukurlar da çok dalgaları sayesinde düz forma kavuşur. Haftalık 2 seans uygulama ile ortalama 3 haftada sonuç gösterir.

OKUMALISIN!  Twitter Hassas İçerik Ayarı Nedir? - Nasıl Yapılır?

Bu yöntemlerin yanı sıra Eximia HR 77, mezoterapi ve karboksi terapi yöntemleri ile de selülit tedavileri uygulanabilmektedir. Siz de selülitten kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız selülit tedavisi Mersin uygulayıcısı Karakucak Poliklinik ile iletişime geçebilirsiniz. www.karakucakklinik.com web sitesini de ziyaret ederek bilinmesi gereken tüm detayları öğrenebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir