Prestashop Nedir? Neden Prestashop Kullanılmalı?

Ücretsiz açık kod kaynaklı olan Pretashop, bir e-ticaret yazılımıdır. Küçük ya da orta ölçekli işletmelerin kullanılabilmesi üzere 2007’de piyasaya sürülen Pretashop’ın dünya genelinde yüz bini aşkın geliştiricisi ve kullanıcısı bulunmaktadır. Pretashop ücretsiz PHP dili ile birlikte MYSQL PHP+MYSQL server kullanır. Günümüzde 250 bini aşkın e-ticaret işletmesi tarafından kullanılan Prestashop, yönetim paneli arayüzünde Bootstrap kullanır. 60 tane dil için desteği bulunmaktadır. Farklı ödeme sistemleri ile entegre halde işleyebilen Pretashop, satıcılar için uzun vadede site gereksinimlerine cevap verebilmek üzere tasarlanmıştır.

Neden Prestashop Kullanılmalı?

1) Kolay kullanım imkanı sunar.

Prestashop kolaylıkla indirilip kurulabilir. Prestashop’ın resmi internet sitesine girerek indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç işlem sonrası Prestashop aracılığıyla online alışveriş mağazanızı kurabilirsiniz. Dosya boyutu 6 MB yani oldukça azdır. Bu sayede yavaş bir internetiniz olsa dahi kolaylıkla indirebilir ve yönergelere uyarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

2) Bütçe dostudur.

Prestashop açık kaynaklı ve ücretsizdir. Kuruluma minimum bütçe ayırabilen küçük ya da orta ölçekli bir işletme iseniz Prestashop kullanabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni de E-ticaret sitesi kurmak için lisansa gerek olmamasıdır.

3) Kullanıcı dostudur.

Hiçbir deneyimi olmayanların dahi kolaylıkla kullanabileceği Prestashop, basit bir arayüze sahiptir. Teknik bilginiz bulunmuyorsa kullanıcı dostu Prestashop’tan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda mağaza sahibi uzun vadede alışveriş sitesini minimum bilgi ile yönetebilir ve bakımını gerçekleştirebilir. Firmanızın içerik ve ihtiyaçlarına göre kurulabilen 25.000’den fazla Prestashop, eklenti bulunmaktadır.

OKUMALISIN!  Google Cloud Sanal Makine için Dosya İzinlerini Değiştirme (CHMOD)

4) Güvenli ödeme sağlar.

Güvenli ve kullanışlı ödeme kanalları Pretashop’un en önemli özelliklerinden biridir. Kullanıcıların sahtekarlık ile ilgili endişe etmesine gerek kalmaz. Tüm ödeme işlemleri SSL protokol sistemi ile işlenir. Aynı zamanda daha çok satış sağlayan tek sayfalık ödeme işlemi de Prestashop tarafından desteklenmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir