Protez Saç ile İlgili Bilinmesi Gereken 4 Önemli Konu

Gelişen tıbbi teknolojiler ile birlikte özellikle kellik sorununu %100’e yakın çözmek mümkün. Günümüzde bu konuyla ilgili saç ekimi ve protez saç olmak üzere iki önemli yöntem bulunuyor. Tabi bunun dışında ilaç ile tedavinin de mümkün olduğunu söyleyenler var. Yazımda sizlere protez saç ile ilgili bilinmesi gereken 4 önemli konuyu dile getireceğim.

Banyodayken Dikkatli Olun!

Protez saç kullananlar için ilk olarak söylenmesi gereken konu, sahip olduğunuz yeni saçlarınızı korumak ile ilgili. Her ne kadar çok etkili bir yöntem olsa da, doğru bir şekilde korumadığınızda sizin için sıkıntılar oluşabilir. Bunlardan birisi de duş alırken yani banyo yaparken gerçekleşmektedir.

Banyo sırasında saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamanız onların sağlamlığına olumsuz etki yaratabilir. Haliyle bunu sürekli hale getirdiğinizde, birden kafanızdaki tutunmaları ortadan kalkarak dökülmeler başlayabilir. Bu yüzden ılık suyla protez saç temizliği yapmanız sizin için daha verimli olacaktır.

Bir diğer konu da saç dipleri ile alakalı. Temizlik sırasında saçınızın en derinlerine kadar temizlemek isteyebilirsiniz. Fakat tırnaklarınızı kullanarak bu işi çok sert yaparsanız protez saçın köklerine zarar verebilirsiniz. Bu hususa da dikkat etmenizde fayda var.

Gerçek Saçtan Üretenleri Seçin!

Yapılan testlerde yapay saçtan ziyade gerçek saçtan üretilen protezlerin dışarıdan daha doğal göründüğü saptanmış. Eğer siz de kellik sorununuzu, saç dökülmesi sorununuzu bu yöntem ile çözmeyi düşünüyorsanız kesinlikle gerçek saçtan yapılmış protezleri tercih etmelisiniz. Bu hem sizin özgüveniniz hem de dışarıdan görünüş açısından çok önemli olacaktır.

Geniş Aralıklı Taraklar Kullanın!

Her geçen gün daha sağlam ve sorunsuz tedaviler geliştirilse de; doğal olanlar kadar sağlam değildir. Bu yüzden tarama esnasında yapacaklarınıza da dikkat etmeniz saç ömrünü arttıracaktır. Bunlardan birisi de tarak kullanımı. Geniş aralıklı taraklar kullanmanız, küçük bir bölgeye çok fazla baskı yerine; daha geniş bölgeye daha az baskı yapacaktır. Böylece saç köklerinize herhangi bir zarar vermemiş olacaksınız.

Islak Şekilde Dolaşmayın!

Listenin dördüncü sırasında ıslak ıslak dolaşmak yer alıyor. Aslında normal veya protez fark etmeksizin kimseye önermediğim ıslak şekilde dışarı çıkma olayının özellikle bu konudaki zararlarından bahsetmek istiyorum. Duştan çıktınız ve kurutmadan dolaşıyorsunuz. Bu gibi durumlarda yavaş yavaş birbirine dolanmalar ve sertleşmeler oluşacak ve zaman ilerledikçe kalite düşecek. Haliyle siz de mutsuz olacaksınız veya tekrardan aynı işlemlerden geçerek masraf yapacaksınız. Kısacası duştan çıktıktan sonra kesinlikle kurutun.

Yukarıda dört maddede anlattığım şeyler aslında size ekstra katacak hususlar. Yani, bunları yapmadığınız zaman da sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz fakat yaparsanız daha canlı ve sağlıklı bir hal alacak ve sizi daha da güzelleştirecektir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz hairlife.com.tr adresini sizlere öneririz. Hem tedavi, hem de bilgi açısından oldukça verimli bir adres.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir