Ribony.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 14

Global anlamda faaliyet gösteren pek çok siteden nasıl backlink alabileceğimizi Otoriter Backlink Alma Yolları adı altında sizlere anlatmaya çalıştım. Fakat biraz daha yerele inerek özellikle ülkemizde faaliyet gösteren servisleri de tanıtmak istiyorum. Bu hususta Ribony.com ‘dan backlink alınması ile ilgili bir yazı hazırladım. 

Ribony.com Nedir?

Connected2.me adresini hepimiz biliyoruz veya hatırlıyoruzdur. Özellikle 4-5 sene önce ciddi bir popüleriteye sahip olan bu adres anonim chat sistemi olarak faaliyet gösteriyordu. Ribony.com da bunun benzeri özelliklere sahip. Sistemdeki kullanıcılar ile ister anonim isterseniz de public olarak sohbet edebiliyorsunuz. Bunun dışında birkaç özelliği de mevcut. Tabi biz backlink kaynağı olarak kullanacağız.

Alexa değeri global anlamda 85k seviyesinde olan servis TR sıralamasında da ilk 1000’e yakın bir konumda bulunuyor. Aşırı yüksek olmasa da birkaç aşamada dofollow backlink alınması açısından faydalı.

Ribony.com Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak sosyal ağın sitesine gidelim. https://ribony.com/ adresini açtığımız zaman sağ tarafta bir kayıt formu göreceksiniz. İster kayıt formunu doldurarak yani mailiniz ile sisteme kaydolun isterseniz de Facebook hesabınız yardımı ile kayıt işlemlerini tamamlayın. Bu size kalmış. Akabinde üyeliğiniz açılmakta ve işlem yapmaya başlamaktasınız.

OKUMALISIN!  Bursa İşletmelerinin İhtiyaçlarına Özel SEO Çalışmaları

Ribony.com Backlink Nasıl Alınır?

Kayıt işlemi kadar kolay aslında backlink almak da. Sisteme giriş yaptıktan sonra üst tarafta bir menü göreceksiniz. O menüden “Ayarlar” a tıklayınca bir alan karşınıza çıkacak ve profil düzenleme seçenekleri yer alacak. O alanda “Bio” kısmına site URL’nizi yazıp “Güncelle” butonuna tıkladığınız takdirde profilinizden backlink almış olacaksınız. Kaynak kodlarını incelediğinizde nofollow vb. etiketlerin olmadığını görebilirsiniz.

Birkaç sene önce parlayan fakat birden sönen ve günümüzde biraz da olsa yokları oynayan bir servis. Ama yine de link alma açısından kullanılabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oylama, average: 4,25 out of 5)
Loading...

3 yorum: “Ribony.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 14”

  1. Blog veya forum backlink gerçekten fayda sağlıyor mu artık sorgulamaya başladım! Sanki her şey stabil. Belki yeni bir güncelleme geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir