Şehir Merkezinde Oturmak mı Köyde Oturmak mı?

Şehir merkezinde oturmak mı köyde oturmak mı? Soruları çok merak edilen sorular arasındadır. Fakat bu tamamen kişiye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Önceden;  şehirli olmak ve şehirde yaşamak herkes tarafından düşünülen ve teşvik edilen bir şeydi. Fakat günümüze bakacak olur isek artık köyde yaşamak ve köy hayatı herkes tarafından beğeniliyor ve aynı zamanda teşvik ediliyor. Birçok insan; şehir in kalabalığından sıkılıp köyde yaşamak istiyor. Köyde doğal yaşam sürdürmek ve her şeyi doğal bir şekilde yetiştirmek için çabalıyor. Birçok insan sadece bu fikir için köye taşınmak ve köyde oturmak istiyor.

İnsanları doğal ortamlar daha mutlu ediyor. Bunu tam tersi düşünen kişilerde elbette ki mevcuttur. Özellikle köy hayatı yaşamış ve yalnızlıktan bunalan kişilerde şehir merkezinde oturmayı hayal eder ve onlar için şehir merkezinde oturmak daha mantıklı gelir. Bu tamamen kişilerin isteğine bağlı bir şeydir. İkisinin de belli bir avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır. Köyde oturmanın dezavantajı istediğiniz bir leye arabanız yok ise kısa süre içerisinde ulaşamayabilirsiniz. Şehirde oturmanın dezavantajı ise; egzoz dumanı, stres kalabalık yaşam tarzıdır. Buna göre şehir de oturmak mı? Köyde oturmak mı siz karar verin.

Şehirlerde, özelliklede büyük şehirlerde bulunan kalabalık, yoğun olan ve bitmek bilmeyen trafik, egzoz dumanları insanları bir hayli rahatsız etmektedir. Bu sebeple de artık günümüzde köyde oturma fikri insanlara daha cazip gelmektedir. Köyde oturmaya başlayan kişiler, kendi meyve ve sebzelerini yetiştiriyor, şehrin kalabalığından kurtulup sakinlikte kafa dinliyor. Bunlar köyde yaşayanları çok mutlu etmektedir. Fakat bazı insanlarda tam tersi, sakinlik ve sessizlikten hoşlanmayarak kalabalık ortamlarda daha mutlu olurlar. Bu nadir insanlarda şehir merkezinde oturmayı tercih edebilir. Yani şehir merkezinde oturmak veya köyde oturmak tamamen kişilerin fikirlerine ve düşüncelerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir