SEO Analizi Nedir? Neden İhtiyaç Duyuyoruz?

Günümüzde internet her geçen gün daha güçlü hale gelmektedir ve bir markanın ya da belirli bir alanda faaliyet gösteren bir firmanın insanlar arasında daha popüler ve saygın hale gelmesi için internet üzerinde daha güçlü olması gerekir. İnternet üzerinde güç ve görünürlük kazanmanın yolunun SEO çalışmasından geçtiği artık herkesçe kabul edilmektedir. SEO çalışmalarının iyi bir SEO uzmanı tarafından yapılması ve doğru adımların takip edilmesi gerekir. Bu adımların en başında da SEO analizi gelmektedir. SEO analizi yapılmadan girişilen bir SEO çalışması çok deneysel olacaktır ve vereceği sonuçları önceden kestirmek güçtür. 

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO analizi, SEO uzmanları tarafından yapılır ve mutlaka SEO çalışmalarının ilk adımı olmalıdır. İyi bir SEO uzmanı tarafından yapılacak analizin sonuçlarına göre, sitenizin hangi alanlarda güçlü hangi alanlarda zayıf olduğu belirlenir, hedeflerinize ulaşmak için neler yapmanız gerektiği üzerinde düşünülür ve buna göre bir plan hazırlanır.  SEO analizi sayesinde, SEO çalışmaları daha programları ve profesyonel bir şekilde yürür, alınacak sonuçlar daha garanti olur.  SEO analizi yapılırken, sitenizin kodlanma açısından durumu, içeriklerin ve içeriklerde yer alan anahtar kelimelerin durumu, sitenize gelen bağlantıların sayısı ve kalitesi, mobil SEO durumu, sitenizin açılış hızı vb. birçok parametre değerlendirilir, ayrıca, SEO açısından çok büyük öneme sahip olan rakip analizine de yer verilir.  Bu çalışmaların sonunda sitenizin SEO açısından durumu analiz edilmiş olur ve uygun bir SEO planı yapılır. (SEO analizi ile ilgili ayrıca Ahrefs’in blog içeriğini ve Furkan Gökçöl’ün SEO analizi içeriğini inceleyebilirsiniz.

SEO Analizine Neden Gerek Duyulur?

Siteniz hangi alanda faaliyet gösteriyor olursa olsun, SEO çalışmalarına başlanmadan önce SEO analizi yapılması, SEO çalışmalarının başarısı için çok olumlu sonuçlar verecektir. SEO analizi sayesinde, sitenizin Google’ın yaptığı algoritma güncellemelerinden nasıl etkilendiği ortaya çıkartılır ve böylece siteniz son algoritma güncellemesine uygun hale getirilebilir.  Böylece sıralamanız yükselişe geçer.

Eğer siteniz daha önceleri iyi sıralamaya sahipken birden gerilere düşmüşse, SEO analizi sayesinde bunun nedeni tespit edilebilir ve sorun giderilerek eski sıranızı geri kazanmanız sağlanabilir.

Eğer sitenizdeki dönüşüm oranı düşükse, yani ziyaretçileriniz ziyaretçi olarak siteyi terk ediyor, onları müşteri haline getiremiyorsanız, SEO analizi size önemli faydalar sağlayacaktır. Analiz sayesinde neden dönüşüm oranının düşük olduğu anlaşılacak ve bunu gidermeye yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Sözün özü, SEO çalışmalarına SEO analizi ile başlanması web sitenize ciddi faydalar getirebilir. SEO analizini doğru şekilde yapabilecek ve bu analizlerin verdiği sonuçlara göre adım atabilecek bir SEO uzmanı ile çalışmanız size ciddi şekilde fayda sağlayacaktır. İleri düzeyi SEO danışmanlığı için: https://www.seouzmani.info/seo-danismanligi/ bağlantısından SEO danışmanlık hizmeti hemen alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir