SEO Çalışmalarında Hosting Seçimi Neden Önemlidir?

Arama sonuçlarında iyi sıralamalar almak için SEO (Search engine optimizastion) çalışmaları her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. E-ticaret siteleri arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilir. SEO çalışmalarında olumlu sonuç alınabilmesi için tüm faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir ve hosting seçimi de bunlardan birisidir. Hosting seçiminin doğru yapılması çalışmalardan maksimum verim elde edilmesini sağlayacaktır.

SEO, internet sitelerini arama motoru kriterlerine uygun hale getirerek arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almayı sağlayan çalışmalar bütünüdür. Ana kategorileri arasında site için SEO ve site dışı SEO çalışmaları bulunmaktadır.

Bir web site arama motorlarına ne kadar uyumlu hale getirilirse o derecede serp sonuçlarında iyi sıralama alınır. İyi sıralama alınmasında hostingin büyük etkisi vardır. (Kaynak: https://www.seosefi.com/seo-nedir/ )

Google’da Nasıl Üst Sıralara Çıkılır?

Arama motorlarının tamamının kendisine has kalite derecelendirmeleri vardır. Bir web site arama motorları tarafından belirlenen bu kalite kriterlerine ne kadar uygunsa o derecede üst sıralarda yer alır. Web siteler ne kadar üst sıralarda yer alırsa popülerli dereceleri de o oranda artar. Şüphesiz bunda SEO çalışmalarının etkisi hafife alınmayacak kadar çoktur. Google’da üst sıralara çıkmak için tüm kalite kriterleri değerlendirilip hem site içi hem de site dışı SEO çalışmaları yapılmalıdır.

Hosting Seçiminin SEO’ya Etkisi

Web siteniz zaman zaman ulaşılamaz konuma geçiyorsa bu durum Google botları tarafından tespit edilir ve Search Console üstünden tarafınıza ilgili durum ile alakalı uyarı gönderilir. Bunun sıklıkla meydana gelmesi web sitenizde bir sorun olduğu algısının oluşmasına neden olur ve sıralama kaybı yaşatır.

OKUMALISIN!  75 Türkçe Forumdan Ücretsiz Profil Backlink Alma

Hosting seçimi yaparken yıl içerisinde meydana gelen sunucu kesintilerinin az olmasına dikkat edilmelidir. Anlık ya da saatlerce süren sunucu kesintileri potansiyel müşterilerin farklı web sitelere yönelmesine ve müşteri kaybı yaşamanıza neden olacaktır. Basit bir sorun olarak görünen hosting kesinlerinin bu etkisinden dolayı SEO’ya ciddi anlamda etkisinin olduğu söylenebilir.

Bu etkilerinden dolayı hosting seçimi yapılırken mutlaka SEO dostu olarak tabir edilen türden hosting seçimi yapılmalıdır. Sunucunun fiziksel özellikleri, SSL sertifikasının olup olmadığı, güvenlik korumasının olup olmadığı kesinlikle SEO dostu hosting seçimi sırasında en çok dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

SSL sertifikası bir sıralama kriteri haline gelmiştir. Bu yüzden SEO dostu hosting seçimi yapılırken özellikle SSL uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Search engine optimizastion çalışmalarınızın sekteye uğramaması için hosting masraflarından kaçınmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “SEO Çalışmalarında Hosting Seçimi Neden Önemlidir?”

  1. Seo,Google Arama Sonuçlarında Daha Çok Yükselmek İçin Yapılan Bir Çalışmadır.Bunun Yanında Blog Backling,Fİrma Eklemek Gibidir Seo Yapmak.Sizin Yazınız da Güzel Olmuş Tebrik Ederim.Seo Yapmak İsteyen İnsanlar Gerçekten Çoğaldı Buna Bir Çözüm Üretmek Gerek. Teşekkürler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir