SEO Paketleri Ne İşe Yarar?

SEO ile ilgileniyorsanız daha önce mutlaka SEO kavramını duymuşsunuzdur. Backlink, SEO konusunda sıklıkla kullanılan bir dış SEO tekniğidir. Tanım olarak bir siteden başka bir siteye verilen link olarak özetleyebiliriz. Yıllardır SEO çalışmaları yapan birçok kişi backlink almak için araştırmalar yapmıştır.

Ücretli ve ücretsiz birçok backlink kaynağı bulunmaktadır. Ücretsiz kaynaklar siteleriniz için son derece faydalı olabileceği gibi sitenize zarar da verebilir. Bu nedenle bu tarz kaynakları iyi analiz etmeniz gerekiyor. Ücretsiz çalışmaların yanında kaliteli kaynaklardan backlink satın alabilirsiniz.

Bu yazımda backlink paketleri hakkında detaylar vererek paket satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğim.

SEO Paketlerinin Avantajları

SEO çalışması yaparken otoriter kaynaklardan backlink elde edebilmek çok önemlidir, bu sayede sitenizin otorite değerleri yükselir ve siteniz hedef anahtar kelimelerde yükseliş sağlar. Ücretli backlink satın almak bazı durumlarda oldukça maliyetli olmaktadır, bu nedenle kaliteli backlink paketleri seçilerek uygun fiyata birden fazla backlink alınabilir.

Tabii burada seçeceğiniz paket çok önemlidir, doğal olmayan yollarla elde edilen linkler sitelere faydadan çok zarar getirmektedir, bu nedenle çeşitli programlarla ya da link çöplüğüne dönmüş siteler içeren backlink paketlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi halde siteniz Google tarafından manuel spam cezasına çarptırılabilir ve arama sonuçlarından silinirsiniz.

Backlink paketlerinin avantajlarını özetleyecek olursak;

  • Maliyetlidir
  • Zamandan kazanç sağlar.
  • Sitenizin otoritesi yükselir.
  • Anahtar kelimelerde yükseliş sağlarsınız.
  • Sitenizin Alexa değerleri iyileşir.
  • Ziyaretçi sayınız artar.

SEO Hizmeti Kimden Alınmalıdır?

Backlink alımı yaparken internette hizmet veren birçok kişi arasında kararsız kalabilirsiniz, bu son derece normaldir. Kaliteli siteler içeren paketleri bulmanın bazı yolları vardır. Öncelikle backlink listesi örnek raporu incelenmelidir, örnek bir rapor görmeden çalışma satın almanız durumunda ummadığınız sayfalardan sitenize link verildiğini görebilirsiniz. Eğer sitenizin üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız Google ve diğer arama motorlarının seveceği backlink paketi hizmetini bulmalısınız.

Tanıtım yazısı içeren paketlerdeki siteler iyi incelenmelidir. Değersiz sitelerden sitenize bağlantı verilmemesi için çok ucuz olan SEO paketleri satın alınmamalıdır. Ahrefs ve Semrush gibi SEO analiz araçlarıyla sitelerin backlink geçmişi ve ziyaretçi sayısı kontrol edilmelidir. Ziyaretçisi olmayan bloglardan backlink almak bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle sitenize ziyaretçi getirebilecek sitelerden link almaya çalışmalısınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir