SEO Nedir? SEO Uzmanı Nedir?

SEO, online pazarlama çalışmalarında başta Google olmak üzere arama motorlarında görünürlüğü artırmak için yapılan arama motoru optimizasyonu işlemidir. SEO; görüntü, video veya haber araması gibi tüm arama türlerini içerir. Çevrim içi pazarlama kapsamında arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemi son 15 senede gittikçe artmıştır. Devamını Oku

SEO 2019 – Kaliteli Tanıtım Yazısı ve Link Alımı İpuçları

2010 yılından itibaren hayatımıza “tanıtım yazısı” denilen bir olgu yerleşti. Arama motorları üzerine çalışma yapanların sıkça üstünde durduğu ve bir anda önem kazanan bu nicelik, aslında en başından beri vardı fakat resmi kaynaklar bu konuda bilgi ve tavsiye paylaşımında bulununca tanıtım yazıları büyük bir önem kazandı. Peki 2019 için kaliteli tanıtım yazısı ve link alımı ipuçları neler? Bu içeriği hazırlarken SEOfabrika‘da yer alan muhteşem SEO yazısından da yararlandım. Devamını Oku

Kevin Richard Digitalzone’da!

Gelişmiş on-site SEO adımları, SEO uzmanlığında dikkat edilmesi gereken noktalar, içerik pazarlaması, PPC reklamları, arama motoru optimizasyonu gibi konular Digitalzone18 etkinliğinde konuşuluyor. Özellikle içerik ve search üzerine pek çok şey deneyimleyebileceğiniz bu etkinlik Zeo Agency önderliğinde İstanbul-Şişli Radisson Blu Hotel’de 18-19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Doğu Avrupa’nın en büyük etkinliğini gerçekleştiren Türkiye’nin en büyük ve en başarılı Zeo Agency uluslararası SEO uzmanları ile 1000’e yakın katılımcıyı bir araya getirmeyi hedefliyor. Devamını Oku

SEO Nedir?

Google ve Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almanız kitlenize daha hızlı şekilde ulaşmanızı, yüksek ziyaretçi miktarına sahip olmanızı ve kazançlarınızın artmasını sağlar. Arama motorlarında zirveye kendinizi taşımak istiyorsanız SEO ‘ya başvurmalısınız.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak açık şekilde yazılan sistem, sitenizin belirlediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmasını, Google nezdinde değerinin artmasını sağlamaktır. Genel mantığı ile etik olan bu husus için özel olarak bir iş alanı da mevcuttur. İster danışmanlık şeklinde hizmet alabilir isterseniz tüm işlemleri kendiniz veya oluşturacağınız ekip dahilinde yapabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

İrili ufaklı işletmeler ve sitelerin genelde başvurduğu danışmanlık hizmetinin genel amacı On-Page ve Off-Page çalışmalar ile siteyi Google standartlarına uygun hale getirmek, marka ve site otoritesini arttırmak ve oluşturulacak stratejiyle sitenin hedef kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Kurumsal SEO Danışmanlığı kimi zaman sadece danışma hizmeti sağlarken kimi zaman yapılacak işlemleri sırtlamaktadır.

SEO İpuçları

Deneyim isteyen bir olgu haline gelen Search Engine Optimization’u kendiniz de yönetebilirsiniz. Kafanızda oluşturacağınız strateji ve bütçenize uygun şekilde hareket ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Sizlere seo ipuçları, ücretsiz backlink kaynakları vb. konularda yardımcı olacağım. Sosyal medyanın gücünden nasıl faydalanabileceğimizi örnekler ve deneyimlerle sizlere aktaracağım.

Üst Sıralara Yerleşmek Mümkün mü?

Doğru ve yerinde çalışmalar ile zirveyi yakalamanız mümkün.

  • Doğru bir strateji oluşturun ve planlı hareket edin.
  • Google standartlarını göz ardı etmeyin.
  • Ziyaretçi odaklı bir site oluşturun.
  • Rakip analizi yaparak rakiplerinizle aranızdaki eksikleri kapatın ve farkınızı ortaya koyun.

Yukarıdaki 4 maddeyi uyguladığınız takdirde başarıya ulaşacağınız konusunda şüphem yok. Sormak istediğiniz bir soru olursa, başlıklardaki yorum alanından bana ulaşabilirsiniz.