Ted.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 8

Dünya çapında kabul görmüş ve neredeyse her ülkede faaliyet gösteren bir servisle daha Otoriter Backlink Alma Yolları serimize devam ediyoruz. Youtube üzerinden yüksek ihtimal görmüşsünüzdür Ted videolarını. Popüler ve uzman kişilerin genellikle kişisel gelişim alanında ortaya koydukları söyleşilerin ve showların düzenlendiği paylaşıldığı bir platform. Kendinizi geliştirmek, kişisel özelliklerinizi daha iyi hale getirmek için kesinlikle ted videoları izlemenizi öneririm. Fakat bu yazıda bizim için önemli olan ted.com backlink alma. 

Ted.com ‘a Nasıl Kaydolunur?

İlk olarak kuruluşun resmi sayfasına gidiyoruz. https://www.ted.com/ sitesini açtığınız zaman sağ üst bölümde bir “Login” butonu göreceksiniz. O butona tıklayın. Facebook ile giriş yapma özelliğini kullanarak sisteme giriş sağlayabilirsiniz veya “Sign Up” butonuna basarak kayıt formuna erişebilirsiniz. Kayıt formunu doldurduktan sonra mailinize bir e-posta gönderilecek. O maildeki doğrulamayı yaptıktan sonra hesabınız artık açılmış olacak.

Ted.com Backlink Nasıl Alınır?

  • Mailinize gelen onaylamayı yaptıktan sonra profilinize yönlendirileceksiniz.
  • Sitenin sağ üst köşesinde profil fotoğrafınızın olduğu bir simge göreceksiniz. Onun üzerine geldiğinizde ise menü açılacak.
  • Menüdeki “Your Profile” linkine tıklayın.
  • Edit” e bastıktan sonra karşınıza profilinizi düzenlemeniz için seçenekler gelecek. Bizi ilgilendiren kısım “Your Links
  • Bu alana site adreslerinizi yazarak profilinizden backlink sağlayabilirsiniz.
OKUMALISIN!  Codecademy.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 12

Ted.com SEO Değerleri Nedir?

Siteyi incelediğimizde Alexa değerinin genelde 1K civarında dolaştığını görüyoruz. Ülke bazındaki değerleri ise her zaman ilk 5k içinde kalmış durumda. DA Değeri ise 95 düzeyinde. Bu ciddi bir rakam ve bu sayıya ulaşan site sayısı çok nadir. SEO bakımından eşsiz bir kaynak diyebiliriz. Aldığınız link nofollow olarak yayınlanmakta ve ister düzenleme alanına anahtar kelimenizi yazarak, isterseniz de site URL’nizi yazarak backlink alabilirsiniz. Bu bakımdan bize iki seçenek sunması oldukça iyi.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir