Teknoloji ile İlgili Konuları Nereden Takip Edebilirsiniz?

Yıllardır özellikle ülkemizde kendini gösteren teknoloji sitesi furyası hala önemini korumaya devam ediyor. Her gün onlarca teknoloji ve türevi sitelere giriyoruz. Bunların birçoğu ise gereksiz, gerçek olmayan ya da çok zayıf içeriklerden oluşmakta. Bunu engellemenin yolu da doğru kaynaklar üzerinden hareket etmek ve onları sık kullanılanlara eklemekten geçiyor. Bu yazımda sizlere teknoloji ve benzeri içerikler konusunda takip edebileceğiniz bir siteden bahsetmek istiyorum.

Tanıtımını yapacağım site genel hatları ile teknoloji konusuna yoğunlaşmış durumda. Çok sade bir tasarımı ve reklamdan arınmış yapısı ile sadece içeriğini ön plana çıkarmak ve böylece ziyaretçisini memnun etmek isteyen bir servis. İşletim sistemleri ile ilgili bilgilerden oyun içeriklerine; Programlama dillerinden kripto paralar ile ilgili konulara kadar onlarca kategorisi ve alt kategorisi mevcut. Bu adres www.cihanaksoy.com ‘dır. Cihan Aksoy isimli bir kişi tarafından yapılan fakat kişisel konulardan ziyade bilgi ve eğitim üzerine oluşturulan bu blogta yok yok diyebiliriz. Ben sizlere örnek olması açısından birkaç konuya değineceğim.

Ghost Screen Nedir?

Cihanaksoy.com ‘da yayınlanan ve çok fazla ilgili gören bu konuyu biraz özet geçerek anlatmaya çalışacağım. Ghost screen nedir? Ghost screen; televizyon, bilgisayar ekranı, telefon veya tabletlerinizde karşınıza çıkan ve ekrandaki piksellerin kalktığı ve siyah bir hale büründüğü sorundur. Çok fazla önemli kabul edilmese de ileriye doğru ghost screen sayısının artması ile birlikte artık ekranınız işlevini kaybedebilir.

Bu sorunun çözümü ise çok zordur. Çünkü genel anlamda donanımsal veya yazılımsal müdahaleler işe yaramamakta. Ghost Screen hatasını çözmenin tek yolu ekran değişiminin yapılması. Fakat garanti kapsamına girmeyen bir sıkıntıdır. Bu da size ekstra maliyet olarak geri döner. Bu işlemden sonra cihazınızın ekranı ve bazı bileşenleri sıfırı ile değiştirilir. Eğer ilk aldığınız bir iki gün içinde fark ettiyseniz garantiye başvurabilirsiniz. Fakat birkaç hafta ya da aylar geçmişse hatadan kurtulmanın yolu için bir bedel ödemeniz gerekecektir.

Dom Nedir?

DOM kelimesini özellikle HTML üzerindeki teknolojilerin artması ile birlikte daha fazla duymaya başladık. Açılımı “Document Object Model” olan bu kelime hakkında detayları, bu yazıda paylaştığım siteden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Dom Nedir? isimli makaleyi okuyabilirsiniz.

Bilgisayardan Ücretsiz PUBG Oynama

Son yılların en popüler online oyunlarından biri haline gelen fakat son günlere baktığımızda ciddi bir oyuncu kitlesi kaybeden PUBG özellikle bilgisayar fiyatı ile çok can yakıyordu. 70 lira seviyesinden sunulan oyunu oynamak isteyen fakat bu düzeyde bir tutar vermeye yanaşmayanlar için ücretsiz oynama taktiği bulunuyor. Fakat birebir bilgisayar versiyonundan bahsetmiyoruz. PUBG Mobile oyununu emilator yardımı ile bilgisayarınızdan oynayabilir, tam olarak aynı deneyimi sunmayacaktır fakat alternatif olarak düşünebilirsiniz. Yine Cihan Aksoy tarafından yayınlanan bir içerik bu konuda detayları sizlere aktarmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

1 yorum: “Teknoloji ile İlgili Konuları Nereden Takip Edebilirsiniz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir