Telefonlarda En Çok Kullanılan Uygulamalar 2020

Günümüzde birçok açıdan bilgisayarların yerini alan telefonlar, uygulamalar ve indirilen programların çeşitliliğiyle beraber insanların günlük hayatının bir parçası olmuş durumda. İnsanların telefonlara bu kadar ihtiyaç duyması ve hayatlarının bir parçası haline gelmesi kesinlikle içindeki sosyal ağlar ve uygulamalar sayesinde olmuştur. Son dönemlerde kullanılan sosyal medya uygulamalarının birkaçının Pazar yeri bilgisayar olsa da günümüz teknolojisinin gelişmesiyle bu uygulamalar artık cep telefonlarımızda da yer almaktadır. Örneğin Facebook ilk kurulduğu dönemde kullanımı sadece bilgisayar üzerindendi fakat telefonların gelişimiyle etraftaki yenilikleri ve gelişimleri takip etmek ve geri kalmamak adına artık mobil uygulama olarak da kullanılmaktadır. Mobil uygulamaların çeşitliliği oldukça fazladır. En çok kullanılan uygulamalar ise çoğunlukla sosyal medya uygulamalarıdır.

2020 Yılında En Çok Kullanılan Telefon Uygulamaları Nelerdir?

  1. İnstagram: Kevin Systrom, Mike Krieger tarafından kurulan İnstagram 2012 yılında bir internet devi olan Facebook tarafından satın alınmıştır. İnstagram ilk kurulduğunda fotoğraf paylaşım uygulaması olarak kurulmuştur günümüzde ise üzerinde yapılan inovasyonlarla beraber hem fotoğraf hem video hem de hikaye dediğimiz bir günlük süresi olan fotoğraf ve videolardan oluşan bir uygulamadır. İnstagram aynı zamanda bir yazışma, mesajlaşma aracı olarak da kullanılmaktadır. Sizde telefonunuza instagram uygulamasını https://tr.erdroid.com/apps adresinden indirebilirsiniz.
  2. Facebook: Bütün dünyaca bilinen en popüler uygulamalardan biri olan facebook 2004 yılında Marck Zuckerberg tarafından Harvard Üniversitesinde kurulmuştur. İlk başta sadece Harvard üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılan bir web sitesi olan Facebook günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise web sitesiyle kalmamakla beraber sosyal medya uygulaması olarak telefonlarımızda bulunmaktadır. Sizde Facebook uygulamasını https://tr.erdroid.com/apps adresinden indirebilirsiniz.
  3. Twitter: 21 mart 2006 yılında kurulan Twitter blog formatının mini hali diyebiliriz insanların belli karakter sayısınca yazmak istediklerini yazdığı bir uygulamadır. Uygulamada günümüzde fotoğraf ve video paylaşımları da mevcuttur. Telefon uygulaması da olan Twitter’ ın mobil uygulamasını https://tr.erdroid.com/apps adresinden sizde indirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir