Turkcell.com.tr ‘den Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 10

Otoriter Backlink Alma Yolları ‘nın ilk 9 yazısında uluslararası çapta faaliyet gösteren servisleri sizlere aktarmaya çalıştım. Serinin onuncu yazısında ise biraz daha yerele inmeye karar verdim. Türkiye’nin tekel haline gelmiş GSM firmalarından birisi olan Turkcell.com.tr özellikle internet dünyasını kullanma bakımından oldukça iyi hamleler yapıyor. Bunlardan birisi de Geleceği Yazanlar. Bu yazımda Geleceği Yazanlar üzerinden Turkcell.com.tr backlink konusuna değineceğim.

Geleceği Yazanlar Nedir?

Turkcell tarafından başlatılan ve teknolojiyi, yazılımı özellikle genç bireylere aktarmayı amaçlayan bir proje. İçerisinde aktif olarak kullanılan Soru&Cevap bölümü, eğitim sayfaları, videolar vs. mevcut. Etkileşimi fazla olan bir ağ olarak düşünebilirsiniz. Temel anlamda başta Mobil programlama olmak üzere web ve oyun programlama ile ilgili içerikleri mevcut.

Geleceği Yazanlar ‘a Nasıl Kayıt Olunur?

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr sayfasını açtıktan sonra sağ üst bölümde yer alan 3 simgeden ortada olanının üstüne gelin. Üye Girişi ve Yeni Üyelik olmak üzere iki seçenek gelecek. Buradan “Yeni Üyelik” linkine tıklayın. Kayıt işlemleri için gelen formu doğru şekilde doldurun.

OKUMALISIN!  50 Otoriter Yabancı Forumdan Profil Backlink Alma

Geleceği Yazanlar’dan Nasıl Backlink Alınır?

Turkcell hizmeti olan Geleceği Yazanlar’dan backlink alma işlemi aslında kayıt aşamasında oluyor. Formu doldururken sosyal bölümünde bulunan blog adresi kısmına sitenizin URL’sini yazmanız yeterli. Fakat eğer formda değilse veya düzenleme ihtiyacı duyuyorsanız profil sayfanıza gidip düzenleme yaparak linkinizi yerleştirebilirsiniz. Anahtar kelimeye değil simgeye link verilmektedir. Ayrıca belirtmekte fayda var alacağınız bağlantı dofollow niteliktedir.

Yukarıdaki işlemleri yerine getirmeniz dahilinde Alexa Global 9.5K ve Alexa TR 160 olan bir siteden dofollow olarak backlink almanız mümkün olacak. DA / PA değerleri de ciddi seviyelerdedir.

Bu arada bir öneri olarak şunu belirtmek isterim ki Soru & Cevap alanından da rahatlıkla link alabiliyorsunuz. Fakat olabildiğince doğal davranmalı ve gerçekçi bir tutum sergilemelisiniz. Kısacası sorunuzla mantıklı yönlendirmeler yapmalısınız. Aksi takdirde açtığınız soru birkaç gün sonra kapanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “Turkcell.com.tr ‘den Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 10”

  1. Selamlar, güncel sürüme yükseltmiş forum ve site kayıt ekranında doldurduğumuz linkler backlink, alexa, veya google aramalarında çıkmaz. neden bunlar eski yöntemler ve bir işe yaramıyorlarda ondan. bknz. alexa ,bancklink araçları kontrol yada google de aratın. Size geçerli bir yöntem söyleyim blogger bloglarında yorum bölümünde adı/url kısmını doldurarak nofollow backlink alabilir ve googlede çıkabilirsiniz. İsteyen denesin arık boşa site kayıtları, forum içi link vereceğim vs. diye zaman kaybetmesin. örneğin admin bu yazıyı yazdığına göre bu işlemleri yapmıştır, alexa+google “” içi arama+ backlink test araçları ile test edin sonuçlara bakın.
    Amacım ters konuşmak değil. içlerinden mutlaka eski sürüm kullananlar olduğundan çıkanlar olacaktır ama çok yakında hepsi spiderlerden uzak kalacaklar. saygılarımla.

    1. İyi günler, search console’da örneğin turkcell.com.tr den gelen backlink gözükmektedir. Olay sadece bu linklerin html kodu içinde yer alıp almaması ve sayfanın Google’a açık olup olmamasıdır. Eğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir