Twitter Askıya Alınan Hesabı Geri Açma – Nasıl Yapılır?

Irkçılık, cinsellik ve manevi değerlere oldukça değer veren sosyal medya platformları, bu konular için kullanıcılarını sürekli olarak uyarmaktadır. Söz konusu olan değerlere önem veren sosyal medya platformlarının başında yer alan Twitter, bahsedilen kurallara uymayan kullanıcılarının hesaplarını askıya almaktadır. Bu durumda mağduriyet yaşayan kişiler, askıya alınan hesabı geri açma işlemlerinin mümkün olup olmadığını merak etmektedirler. Öncelikle kişilerin hesaplarının askıya alınmasının birden fazla nedenleri olabilir. Özellikle sahte hesap açmak ve içeriklerin altına ırkçı yorum yapmak ya da şiddet paylaşımlarında bulunmak gibi eylemleri gerçekleştiren kişilerde genel olarak görülen askıya alma işlemleri, yalnızca bir kez için geçerli ise geri açabilmek daha kolay bir işlemdir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Geri Açılır?

Devlet yetkililerine hakaret ya da küfür gibi söylemlerde bulunan kişilerde de sıkça görülen askıya alınan hesaplar, bazı kolay yöntemler ile kolay şekilde geri açılabilmektedir. Ancak twitter askıya alınan hesap nasıl geri açılır konusu için rapor göndermek gerektiğini bilmemiz gerekiyor.

  • Twitter hesabınıza giriş yapın ve ardından buradaki linke tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan Rapor gönder sayfasının altında yer alan Askıya alınmış veya kilitlenmiş olan hesap seçeneğini tıklayın.
  • Son olarak karşınıza gelen itiraz etme formunu doğru eksiksiz olarak doldurun.

Kapatılan Hesap İtiraz Sonrasında Ne Olur?

Askıya alınmış yani kapatılmış profiliniz için yapmış olduğunuz hesap itiraz işlemleri sonrasında, yaklaşık olarak 1 hafta gibi süre içerisinde otomatik mesaj gelmektedir. Hesabınızın askıya alınma sebeplerine göre açılacak ya da açılmayacak şeklinde bilgi mesajı alacaksınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir