Twitter Dilini Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Tüm dünya nüfusunun çoğunluğu tarafından kullanılıyor olması, sunmuş olduğu dil seçenekleri ile bağlantılı olan Twitter ortamında, yediden yetmişe her katılımcı aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır. Dünya üzerinde yer alan yaklaşık 40’a yakın dil seçenekleri ile her kesimden katılımcının sorunsuz olarak sosyal medya platformunu kullanmasını isteyen Twitter, bu yüzden dil çeşitlerini oldukça geniş tutmaya özen göstermektedir. Türkçe dil avantajı da olması sayesinde ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen Twitter, bazı durumlar için dil ayarlarının bozulması ile de sıkça gündeme gelmektedir. Bu durumda twitter dilini değiştirme konusunda bilgi almak isteyenlerin sayısı da bir hayli artmaktadır.

Twitter Dil Ayarı Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefon üzerinden Twitter’a giriş yapanlarda görülen dil değişiklik sorunları için mobil cihazların güncellemeleri sonucunda ortaya çıktığı söylenebilmektedir. Güncellemenin ardından cihazınızın otomatik dil ayarına göre değişebilen twitter dil ayarı saniyeler içerisinde yeniden eski ayarlarına getirilerek yapılabilmektedir. Dil ayarlarını yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra Twitter profilinizden Ayarlar ve gizlilik seçeneğine gelin.
  • Oradan Hesap kısmındaki Dil sekmesine gelin ve seçmek istediğiniz dili seçerek, Değişiklikleri kaydet işaretleyin.

Twitter Dil Değişikliği Neden Kaynaklanır?

Belki de kullanıcıların en fazla maruz kaldıkları sorunlardan birisi de twitter dil değişikliği konusudur. Otomatik olarak Twitter hesaplarında dil seçeneğinin değiştiğini gören kullanıcılar için asıl sorunun giriş yaptıkları bilgisayar ya da mobil cihaz olduğu söylenebilir. Kullanılan cihazların ana dil ayarı, Twitter’daki dil seçeneğinin otomatik olarak değişmesine neden olabilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir