Twitter Girişte Mobil Doğrulama – Nasıl Yapılır?

Hesap çalma işlemlerinin yoğun olarak yaşanmış olduğu dönemlerde, kullanıcılarının mağdur olmasını önlemek isteyen twitter girişte mobil doğrulama ayrıcalıklarına yer vermeyi mümkün kılmıştır. Sınırlı karakterler ile günlük, haftalık ya da aylık olarak sıkıntı, dert ya da mutluluğunuzu belirtebilecek olduğunuz Twitter’da, hesabınıza onayınız olmadan başkasının girmemesi adına kolay yöntemlere başvurmanız mümkündür. Gerçek telefon numaranız sayesinde koruyabilecek olduğunuz Twitter profilinizi, aynı zamanda kötü niyetli kişilerin tanıdıklarınızı dolandırmasının da önüne geçmiş olursunuz. Saniyelik ayarlar ile birlikte aktif hale getirilen uygulama, son yıllarda milyonlarca kullanıcının hesaplarının elinden alınmasının da engellenmesini sağlamıştır.

Twitter Mobil Doğrulama İşlemi

Girişte kod girerek, güven altına olmamızı sağlayan uygulamanın aktifleşmesi öncesinde yapmamız gereken twitter mobil doğrulama yöntemi, yalnızca bilgisayarlar üzerinden değil aynı zamanda cep telefonlarınız üzerinden de saniyeler içerisinde yapabilecek olduğunuz işlemlerden birisidir. Doğrulama yapmak için ise aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk önce cihazınız üzerinden hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar kısmına gelin.
  • Oradan Ayarlar ve gizlilik kategorisine tıklayın.
  • Açılan sayfanın sol kısmında Mobil yazısına giriş yapın.
  • Karşımıza çıkan Telefon numaranı ekle yazısının altına, onay vermek istediğiniz numarayı girin ve Devam et işaretleyin.

Twitter Mobil Doğruma SMS Ayarı

Yukarıdaki işlemlerin ardından, en önemli kısım olan ve çoğu kişinin atladığı yer alan mobil doğrulama SMS ayarı için şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

  • Ayarlar kısmına girin.
  • Daha sonra Güvenlik ve gizlilik kısmını tıklayın.
  • Son olarak açılan bölgede Giriş isteklerini doğrula kutucuğunuz işaretleyin.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir