Twitter Kullanıcısını RSS ile Takip Etme – Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman sanatçılar ya da futbolcular gibi ünlü kişilerin paylaştığı yazı ve içerikleri görebilmek adına kullanılan Twitter, aynı zamanda arkadaş ve akrabalarımızın neler paylaştığını görmek içinde kullanılan bir sosyal medya platformudur. Ancak Twitter kullanıcılarının sıkça karşılaştığı sorunlardan birisi de bazı takip ettiği kişilerin paylaşımlarını ana sayfada görememesidir. Bu durumda oldukça avantajlı kolaylıklar sunan RSS ile takip etme yöntemi, sayfa akışında kaçırdığınız kişilerin, anlık olarak görülebilmesini mümkün kılmaktadır.

Twitter RSS Takip Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle twitter RSS takip işleminden yararlanabilmek için herhangi bir uygulama kullanmak gerekmemekte ancak RSS programı ihtiyacı bulunmaktadır.
  • Takip edebilmek adına gerekli olan kodu kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Bahsedilen http://search.twitter.com/search.atom?q=[twitter-kullanıcı-ismi] kodda yer alan twitter kullanıcı ismi yerine, takip edilecek olan kullanıcı adını yazmanız gerekir. Ancak takip için RSS üzerinden takip etmeniz gerekir.
  • Söz konusu olan kod, kullanmaya başlandığı andan itibaren atılan tweetleri sorunsuz olarak görmek ve takip edebilmek adına yararlı olmaktadır.

RSS Takip Programının Amacı Nedir?

Genel olarak bloglar üzerinden yaygın olarak kullanılan RSS takip programı, yeni içeriklerin eklenmiş olduğu durumlarda, kolay şekilde görülmesi ve takip edilmesi için kullanılmaktadır. Son yıllarda Twitter kullanıcılarının da ilgisini çekmeyi başarmış olan program, ana sayfa akışında kaçırdığı twettleri ve paylaşımı yapan kişilerin kolay şekilde takip edilebilmesi için oldukça avantajlı programların başında yer almaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir