Twitter’da Kelimeyi Sessize Alma – Nasıl Yapılır?

Bir nevi eski yıllardan kalma günlük defteri olarak görülen Twitter, sosyal medya platformlarının dev isimleri arasında yerini almıştır. Milyonlarca kişiye hitap eden sosyal medya platformu, üyelerinin daha fazla kalitede hizmet alabilmesi için düzenli olarak yenilikler ortaya koymaktadır. Bahsedilen yeniliklerden birisi olan kelimeyi sessize alma işlemi, kullanıcıların ana sayfada görmek istemediği kelimelerin gösterilmemesi için düzenlenmiştir.

Basit ve kolay işlemleri sağlayarak, görmek istemediğiniz kelimelerin çıkmasını engelleyen bu yöntem, aynı zamanda etiketler içinde geçerli olmaktadır. Ancak bu kelimeleri detaylı arama yapmanız durumunda, sorunsuz olarak görmeniz mümkündür. Dikkat edilecek bir nokta da sessize alma işlemlerinde küçük ya da büyük harflerin dikkate alınmamasıdır. Mobil üzerinden yapılabilen işlemler, bilgisayar cihazlarından da yapılabilmektedir.

Bilgisayardan Twitter Kelime Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Yalnızca yazı ve etiketler için geçerli olmayan bu avantajlı yöntem, aynı zamanda emojiler içinde geçerlidir. Bilgisayar üzerinden twitter kelime sessize almak için yapılacak işlemler şunlardır:

  • Hesabınız üzerinden Ayarlar ve gizlilik kısmına gelin.
  • Daha sonra Sessize alınan kelimeler seçeneğine gelin.
  • Oradan Ekle işaretleyin ve istediğiniz kelime, emoji ya da etiketleri girin.

Mobilden Kelime Sessize Alma İşlemi

Bilgisayar üzerinden kelime sessize alma işlemi yapılabildiği gibi, mobil cihazlar üzerinden bu işlemleri yapmanız mümkündür.

  • Mobil cihazınızdan Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Oradan Dişli ve daha sonra Sessiz alınan kelimeler yazısına giriş yapın.
  • Son olarak sessize almak istediğiniz yazı ya da etiketleri girin.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir