ücretsiz ssl alma https

Ücretsiz SSL Alma ve Siteye Kurulumu – %100 Etkili

Son yıllarda artan değişiklikler ile birlikte bir websitesi için SSL kurulumu oldukça önemli bir hal aldı. Google ilk olarak arama sonuçlarına etki ettiğini, ziyaretçilere daha güvenilir siteler sunulması gerektiğini belirtti. Ardından Chrome’a yapılan güncelleme ile birlikte “Güvenli Değil” ibaresi geldi. Ayrıca önümüzdeki günlerde direkt arama sonuçlarında da bazı bilgiler yansıtılabileceği konuşuluyor. Bu hususta sizlere ücretsiz ssl alma ve siteye kurulumu konusunda %100 etkili bir yöntemden bahsedeceğim.

Yaklaşık bir seneden beri kullandığım ve tek bir sorun yaşamadığım bu yöntemde yerli bir hosting firmasından faydalanıyoruz. Piyasada var olanlar bilir ki destek ve hizmet konusunda guzel.net.tr tartışmasız en iyilerden birisi. Fakat sadece bu konularda da değil, ayrıca ekstra sunduğu ücretsiz hizmetlerle de adından söz ettiriyor. Bunlardan birisi de bedava SSL alma işlemidir.

Firma üzerinden yapacağınız tüm hosting alımlarında ücretsiz olarak SSL yüklemesi mevcuttur. Ayrıca bir seferliğe veya tek bir domain için geçerli bir kampanya değildir. İster paylaşımlı hosting hesabınızda onlarca etki alanı olsun, ister resellerinizde yüzlerce site olsun; hepsi için tek tek kurulum yapabiliyorsunuz.

Yukarıdaki bannera tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz. Tıklama yaptıktan sonra ilk olarak kayıt işleminizi gerçekleştirin. Ardından Web Hosting veya Reseller bölümünden size uygun hizmet paketine ulaşarak sipariş verin. Bu hususta Windows veya Linux seçmeniz önemli değildir. İki taraf için de ücretsiz sağlanıyor.

OKUMALISIN!  Tumblr Sponsorlu Reklam Verme - Nasıl Yapılır?

Siparişiniz aktif hale geldikten sonra bildirim sistemi üzerinden ticket açarak ücretsiz SSL istediğinizi belirtmeniz dahilinde 15-20 dk içinde kurulum gerçekleşmektedir. Bundan sonra tek yapmanız gereken sitenizi https’ye uygun şekilde güncellemek veya oluşturmaktır.

DİKKAT!

Sitenizin yazılımından veya direkt bedava SSL için kullanılan Let’s Encrypt kaynaklı güncelleme sorunu yaşabilirsiniz. Normalde sertifikalar 3 aylık açılmakta ve her 3 ayın sonunda güncellenmekte. Fakat bazen yaşanan sorunlardan dolayı güncelleme otomatik hale gelmemekte ve bu durumda size bilgilendirici bir mail iletilmekte. Bu mail içinde sürenin ne zaman biteceği yazıyor. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız yine ticket açarak sorunu bildirebilirsiniz. Akabinde güncelleme işlemleri firma yetkilileri tarafından yapılarak sorunsuz şekilde hizmete devam etmeniz sağlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir