Ucuza .com .net .org Domain (Alan Adı) Alabileceğiniz Firmalar

Doların artması ile birlikte alan adı fiyatları da ciddi bir şekilde yükselmeye başladı. Bu da özellikle Türkiye’de bulunan webmaster ve site yöneticilerini derinden etkiledi. Bu yazımda sizlere uygun fiyata .com uzantılı domain alabileceğiniz firmaları listelemeye çalıştım.

Godaddy

Domain piyasasının vazgeçilmezlerinden birisi olan Godaddy, özellikle ilk defa kayıt olacak müşterileri için yıllardır çok uygun fiyata alan adı satmaktadır. Dolar kurundan önce 4.90 gibi fiyatlara alabileceğiniz alan adları şu an 9.90 civarında. Fakat belirttiğim gibi sadece yeni müşteriler için geçerli. Ama temiz bir ip, farklı kredi kartı ve cihazdan ekstra kayıt olup alabilirsiniz. Ardından belirli bir süre sonra ana hesabınıza transfer yapabilirsiniz.

Namecheap

Genellikle normal düzeyde domain fiyatları olmasına rağmen Namecheap’in en önemli özelliği ara ara yaptığı kampanyalar. Yılın önemli günlerinde yaptığı kampanyalar ile .com uzantılı domainleri 1 dolara kadar indirebiliyorsunuz. Fakat bunları düzenli olarak takip etmenizde fayda var. Şu an ise 8 dolar civarında satış yapılıyor. Yenilemeler ise 10 dolar düzeyinde.

1and1.com

Ara ara 1 dolara kadar düşen kampanyalar yapsa da 1and1 hiçbir zaman tavsiye edeceğim bir servis değil. Sistemleri ciddi anlamda sorunlar yaratıyor. Kendi kendine çekilen ödemeler, iç transferin sancılı olması ve müşteri desteğinin çok zayıf olması. Ucuz etin yahnisi misali sizi pişman edebilir ama uygun fiyata değer diyorsanız, o sizin kararınız.

Turhost.com

Ülkemizde uzun süreden beri faaliyet gösteren bu servis, domain bakımından da sağlam müşteri portföyü yaratmış durumda. Şu an için 7 dolar düzeyinde domain kaydı yapılmasına müsaade ediyor. Yenilemelerde tutar bir nebze artıyor.

OKUMALISIN!  Balparmak Apitera

Guzel.net.tr

Piyasada alan adından ziyade hosting ve sunucu hizmetleri ile tanınsa da ben alan adı konusunda da sıkça faydalanıyorum. Fiyatları ise çok ucuz olmasa da piyasadaki diğer firmalara göre cebi yakmayacak cinsten. Şu an portföyümün büyük bir kısmını buraya taşıdım çünkü müşteri hizmetleri çok sağlam. Tavsiye ederim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir